Běh pro Sportovní klub vozíčkářů Praha

 Charitativní běh na podporu Sportovního klubu vozíčkářů Praha (SKV Praha)

Vyber si trať, kterou zdoláš během či chůzí, naplánuj si trasu kdekoli se ti to hodí a přispěj tak na podporu Sportovního klubu vozíčkářů Praha, který letos slaví 30 let od svého založení! Nezáleží na tom odkud jsi a kolik máš času, protože to, kde a kdy svůj závod odstartuješ, je jen na tobě. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno. Uděláš tak něco nejen pro sebe, ale i pro lidi, kteří i navzdory hednikepu žijí pohybem stejně jako ty.

 


Čím se SKV Praha zabývá?

Virtuální závod pořádá nezisková organizace SKV Praha, která již 30 let pomáhá lidem s tělesným hendikepem vytvářet vhodné podmínky pro výkon sportovní činnosti a organizuje pro vozíčkáře sportovní a volnočasové akce, a to včetně zajištění asistence a sportovních pomůcek. Provádí osvětovou a vzdělávací činnost na různých školách a jiných společenských akcích. SKV Praha sdružuje členy aktuálně do sedmi sportovních oddílů (ping pong, potápění, outdoor, lyžování, florbal, tanec, orientační závod).

Co je cílem charitativního běhu?

Cílem je spojit příjemné s užitečným. SKV Praha má kolem sebe řadu sportovců – hendikepovaných i bez hendikepu – a ti rádi pomáhají druhým. Proto se i SKV Praha rozhodl propojit běžce a připravit tento charitativní běh. Zasportuješ si a zároveň podpoříš i sport hendikepovaných. Pro sportování vozíčkářů je zapotřebí speciálních pomůcek a sportovního náčiní, které je finančně velmi nákladné. Neméně nákladnou částku ve sportu hendikepovaných činí příspěvky na pomoc osobních asistentů, bez jejichž pomoci sportovat nelze. Vybraná částka půjde na pokrytí těchto potřeb.

Proč se zapojit?

Pokud jsi milovníkem běhání, dobře víš, jak blahodárné je jeho působení na lidský organismus a rozhodně by ses ho nechtěl(a) vzdát. Když ale člověka upoutá na invalidní vozík nehoda, nebo nemoc, musí se vzdát velké spousty věcí, které jej činily šťastným. Sport mezi nimi však být nemusí, ale – stejně jako vše ve vozíčkářském světě – stojí víc peněz. Ty máš svou účastí na tomto charitativním běhu možnost přispět právě na sport vozíčkářům a vrátit je tak do aktivního života.

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a pomozte tak lidem s hendikepem.

 Dospělé tratě

 • Spojenecký běh – 3 km
 • Běh s Míšou Krunclovou – 5 km
 • Běh pro rodinky – 10 km
 • Běh pro asistenty – 15 km
 • Běh s René Kujanem – 30 km
 • Spojenecká chůze – 3 km
 • Chůze pro rodinky – 10 km

Dětské tratě

 • Běh pro nejmenší – 300 m
 • Dětský běh pro radost – 1,5 km

SKV Praha slaví 30 let a proto každému 30 účastníkovi charitativního závodu zašle speciální dárek připravený partnery SKV Praha.

Speciální tratě

 • Na handbiku pro radost – 3 km
 • Na handbiku s SKV Praha – 15 km

První 3 místa v obou kategoriích obdrží speciální dárek od SKV Praha.

Jak fungují virtuální závody?

Virtuální závody a výzvy fungují stejně jako jakýkoli jiný druh běhu a skutečně jej poběžíš. Virtuální je pouze tabulka výsledků, vše ostatní je reálné a je jen na tobě, jak zvládneš jednotlivé výzvy, které si odběhneš svým vlastním tempem, kdekoli venku v přírodě i bez ohledu na výsledek. Jediné, co musíš udělat, je přihlásit se do závodu, jít běhat, změřit si svou aktivitu a zaslat důkaz, že máš splněno.

Trasu si naplánuj dle zvolené délky závodu, a to kdekoli se ti to hodí. V zájmu fair-play si ale ohlídej, abys na své trati neběžel(a) víc z kopce než do kopce. Pokud uběhneš delší trasu, než na kterou jsi se přihlásil(a), ničemu to nevadí. Systém tvůj výsledek automaticky přepočítá na požadovanou vzdálenost. Celou délku trati ale musíš absolvovat najednou a není možné sčítat časy a vzdálenost z více aktivit.

Závod můžeš absolvovat kdykoli od 20.-30.5. a po celou tuto dobu můžeš také nahrávat své výsledky, a to klidně i zpětně. Jedinou podmínkou je, že musíš závod absolvovat v daném termínu.

Pro záznam aktivity můžeš využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. SportsTracker, Strava a další, které měří požadované hodnoty (čas a uběhnutou vzdálenost), pak už stačí jen udělat printscreen a zadat výsledek přes odkaz, který ti přijde po registraci na e-mail.

Startovné a registrace

Pro registraci v závodě stačí vyplnit jednoduchý registrační formulář a zvolit si z nabídky startovného. Celý výtěžek ze startovného bude věnován organizaci SKV Praha, která již 30 let pomáhá lidem s vážným poškozením míchy vrátit se do aktivního života. Minimální výše příspěvku je 100 Kč.

K registraci si můžeš přiobjednat:

Doplňky objednané k registraci odesíláme vždy do 10-14 pracovních dní po skončení závodu. 

Na platformě www.virtualnibeh.cz pořádá Sportovní klub vozíčkářů Praha, z. s.