Běhej Lesy: na start lanovkou, pak běh po hranicích

Také třetí díl běžeckého seriálu Běhej Lesy, který se uskuteční v Bílé v Beskydech, slibuje unikátní trať. Na start vyveze účastníky lanovka a proběhnou se po hraničním hřebenu. Závody na 20 a 10 kilometrů startují v sobotu 8. srpna. Zvýhodněné online registrace probíhají do 2. srpna.

První díl seriálu se uskutečnil v okolí Karlštejna, druhý proběhl v Lednicko-valtickém areálu. Ozdobou obou závodů byla především krásná přírodní trať. Ta by měla být předností i beskydského běhu. Na start totiž vyveze účastníky čtyřsedačková lanovka Zbojník, odkud v zimě sjíždí kopce lyžaři a teprve odtud se začne počítat čas. Trasa povede po hraničním hřebenu, kde se na jedné straně otevřou výhledy na Lysou horu, nejvyšší horu Beskyd, nebo také jižní masiv Smrku. Na druhé straně se pak představí ve své kráse slovenská část Moravskoslezských Beskyd, kde za jasného počasí bude na obzoru možné vidět Malou Fatru či Roháče.

Start závodu proběhne přímo ve Ski areálu Bílá v srdci Beskyd. Trasa vede i přes hraniční horu Bobek (871 m), která leží přesně na hranicích České republiky a Slovenska. Start dětských závodů je naplánován na 13:00, dospělé závody odstartují v 15 hodin. Na místě proběhne i tombola o horské kolo Kellys. Jeden ze závodníků vyhraje zájezd do italského Rimini pro dvě osoby.

Registrace do závodu jsou možné prostřednictvím webových stránek www.behejlesy.cz, startovné od 400 Kč a nerozlišuje mezi krátkou a dlouhou trasou. V rámci startovného získají závodníci mimo jiné originální běžeckou čelenku s unikátním designem Běhej Lesy a také osobní fotografie ze závodů ke stažení zdarma.

Text: red a Běhej Lesy | Foto: Běhej Lesy