Běhej Lesy: Po Karlštejnu se seriál stěhuje k Lednici

Běhej Lesy: Po Karlštejnu se seriál stěhuje k Lednici

Karlštejn mají běžci za sebou. Nyní se v rámci seriálu Běhej Lesy stěhují na další atraktivní místo – do Lednicko-valtického areálu, kde se poběží 25. července. Při registraci do 4. července si zajistíte nejvýhodnější startovné.

Účastníci uvidí Appolonův chrám na návrší u břehu Mlýnského rybníka, proběhnou se kolem Chrámu tří Grácií i okolo „paláce pro koně“ Nový Dvůr. Závodníci na delší trase proběhnou i okolo trojboké kaple Sv. Huberta a pod vítězným obloukem Randez-vous. Z 80 % se poběží na měkkém povrchu. Kratší trať je dlouhá 10 km, delší měří 22 km. Nachystány jsou závody i pro děti na 500 m a 1 km. Účastnit se mohou jednotlivci i týmy.

Seriál odstartoval závodem na trase vedoucí kolem Karlštejna a lomem Velká Amerika. Běžci se podívali jak k vápencovému lomu, tak i k nejznámějšímu hradu v Česku. Druhým závodem je Běhej Lesy Lednice. V srpnovém závodě se dostane k Bílé v Beskydech, kde čtyřsedačková lanovka vyveze účastníky na vrchol sjezdovky, odkud se teprve začne měřit čas. Celý seriál bude zakončen běžeckou variantou legendárního závodu v běhu na lyžích ČEZ Jizerská 50, kde se poběží na místech, kde v zimě závodí na běžkách elitní závodníci. Právě Jizerská 50 nabídne proti ostatním závodům ještě jednu výzvu – trasu na 50 kilometrů.

Registrace do všech závodů seriálu jsou možné prostřednictvím webových stránek www.behejlesy.cz, startovné začíná na 400 Kč a nerozlišuje mezi krátkou a dlouhou trasou. Při registraci do 4. července probíhají nejlevnější registrace. V rámci startovného získají závodníci mimo jiné originální běžeckou čelenku s unikátním designem pro každý závod a také osobní fotografie ze závodů ke stažení zdarma.

Text: Redakce | Foto: Běhej Lesy