Běhej Lesy slibuje unikátní zážitky z přírody

Běhej Lesy slibuje unikátní zážitky z přírody

Tím, čím jsou pro silniční běžce závody v historickém centru Prahy, mohl by se pro fanoušky trailu stát nový seriál Běhej Lesy. Jen se nad nimi nebude tyčit Pražský hrad, ale například Karlštejn.

„Běhej Lesy je alternativou k městským běhům a nabízí nový běžecký zážitek uprostřed přírody. Ve spolupráci s generálním partnerem Lesy ČR jsme hledali lokality, které budou atraktivní a nabídnou unikátní zážitky. Každý závod je něčím výjimečný,“ vysvětluje David Douša z agentury RAUL, která seriál připravuje.

Běhej Lesy 2015
» 20.6. Běhej Lesy Karlštejn
» 25. 7. Běhej Lesy Lednice
» 8. 8. Běhej Lesy Bílá
» 5. 9. ČEZ Jizerská 50 RUN
behejlesy

Kromě Karlštejna přivítá seriál ještě Lednice, Bílá a Jizerské hory, kde se bude konat ČEZ Jizerská 50. Ta nabídne trasy v délce 12, 23 a 50 km, jinak si účastníci budou moci při registraci vybrat mezi 10 a 20 kilometry. Z 80 % budou trasy vedeny po přírodních cestách, zbytek bude tvořit asfalt.

„Už 20. června odstartuje běžecký seriál závodem na trase vedoucí kolem Karlštejna a lomem Velká Amerika. Podíváme se jak k vápencovému lomu Velká Amerika, tak i k nejznámějšímu hradu v Česku. Koncem července si zaběhneme v nádherném prostředí v okolí Lednicko-valtického areálu. Na Moravě zůstaneme i v srpnovém závodě v Bílé, kde vás čtyřsedačková lanovka vyveze na vrchol sjezdovky, odkud se vám teprve začne měřit čas. Celý seriál zakončíme běžeckou variantou legendárního závodu v běhu na lyžích ČEZ Jizerská 50, kde se proběhnete přesně na místech, kde v zimě závodí na běžkách elitní závodníci,“ napsali organizátoři v tiskové zprávě.

Motivační video k závodu Běhej Lesy Karlštejn si můžete pustit zde.

Více informací a registrační formulář najdete zde.

 

Profil 20km trati Běhej Lesy Karlštejn

profilkarlstejn12_1432306693

 

Text: Redakce | Foto: Shutterstock, Běhej Lesy