Běhej Lesy: start z lanovky, výhled na Beskydy

Běhej Lesy: start z lanovky, výhled na Beskydy

Při startu některých motoristických závodů musejí piloti ke svému autu doběhnout. Běžci si to v sobotu při třetím závodě seriálu Běhej Lesy vyzkoušeli obráceně – aby mohli běžet, museli se chvíi vézt. Trať v Bílé totiž začínala pod lanovkou.

Už pod sjezdovkou se účastníci řadili do čtveřic tak, jak to znají lyžaři z beskydského skiareálu Bílá v zimě. Na tomto místě také zazněl startovní výstřel, ten ale tentokrát neznamenal začátek měření času. Ten se závodníkům rozběhl až na vrcholu sjezdovky, kde se mohli pokochat výhledem na nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd Lysou horu a dokonce i slovenské Roháče a Malou Fatru.

Na desetikilometrové trati zvítězila v extrémně horkém počasí Jitka Kramolišová s časem 51:57. Mezi muži dominoval Dan Fiala, jehož mladší bratr Andrej ovládl předchozí závod v Lednici. „V Lednici jsem nemohl být. Nějak jsem špatně došlápl a nemohl jsem vůbec chodit. Ale o to víc jsem si užil závod tady v Bílé. Měkký povrch je skvělý. Normálně běhám kratší tratě, nejčastěji na 1500 metrů. Takže tento závod beru jako zpestření,“ řekl v cíli vítěz krátké trati.

Na dvacetikilometrové trati si pro zlato doběhl Jakub Mocek s časem 1:24:00. Ženská vítězka Iveta Fořtová proběhla cílem v čase 1:34:56 . „Trať byla opravdu náročná, jak výběhy, tak i seběhy. Vyhledávám radši závody v přírodě a ne tak masové, což právě většinou bývají ty silniční. Moc se mi líbí, jak je seriál Běhej Lesy organizován. Chtěla bych si vyzkoušet i ČEZ Jizerskou 50 RUN a zkusím rovnou tu padesátikilometrovou trasu. To bude určitě velká výzva,“ radovala se vítězka delší trati.

Seriál Běhej Lesy zakončí právě běžecká varianta legendárního závodu v běhu na lyžích ČEZ Jizerská 50. Už 5. září si vyzkouší běžci poprvé 50 kilometrovou trasu. Čekají je ale i trasy na 23 a 12 kilometrů. Nejvýhodnější registrace končí 15. srpna.

Text: red | Foto: Běhej Lesy