Beskydské Běhej lesy. Lanovka, hraniční přechod i trailový adrenalin

Dávno dopředu bylo jasné, že šestá zastávka seriálu Běhej lesy bude zaplněná do posledního místečka. Trailová výzva, která startuje ze Ski areálu Bílá je velkým lákadlem, za kterou vyráží běžci z celé republiky i sousedních států. A dobrodružství to není jen pro dospělé.

Už dopolední závody dětí nabídly parádní souboje v náročném terénu. Každý z účastníků dětských závodů Dr. Maxe musel zdolat stoupání kolem lanovky a pak rychlý sešup dolů. Bez zranění, ale s pořádnými zážitky se pak ti nejmenší vraceli do cíle. Pyšní rodiče se pak se zaplněným závodním polem vydali na tratě dospělých. Ty nabízely tradičně dvě distance. Obě začínaly intervalovým startem s projížďkou na lanovce.

Až za výstupem z ní začal ten pravý závod. Díky libovolnému zahájení závodu si nikdo nemohl až do cíle být jistý svým umístěním. O to větší adrenalin závod doprovázel. Trailová trať plná seběhů, ale také krásných výhledů, provedla účastníky Běhej lesy hraničním československým hřebenem, náročným terénem i krátkými stoupáními.

Doběh do cíle patřil spurterům. Mírné klesání vybízelo k závěrečnému zrychlení. Cílová brána pak byla čekací stanicí, kde se vlastně daný závodník ve výsledkové listině zastaví.

Vítězem se nakonec nestal první závodník v cíli, ale běžec s nejrychlejším časem. Tím byl na 11 km Martin Semerád s časem 40:31. Nejrychlejší ženou na stejné trase byla Sylvie Štieglerová, která doběhla za krásných 49:18. Dlouhá trasa v Bílé měřila 19 km a nejlépe se s ní vypořádal Adam Szymanik, a to za 1:19:31. První ženou se stala Marcela Rambová v čase 1:36:22.

Další parádní běžecký den máme za sebou. A teď hurá z Beskyd do Jizerek, kde nás čeká už 31. srpna (v sobotu) letní Jizerská 50. Ale neboj, padesát kilometrů zdolávat nemusíš, přihlas se na kratší distance na 12 nebo 23 km. Kde? Třeba na www.behejlesy.cz.

Text: Běhej lesy | Foto: Běhej lesy