Běžci se poprvé vydali na trať legendární Jizerské 50

Letní varianta běžkařské Jizerské 50 se sice konala už loni, teprve letos se ale běžci vydali na padesátikilometrovou trať přesně kopírující svou zimní sestřičku. Závody na 12, 23 a 50 kilometrů přilákaly dohromady 1 251 účastníků. Na té nejdelší byli nejrychlejší Dušan Podroužek a Tereza Zuzánková.

„Do třicátého či pětatřicátého kilometru se mi běželo skvěle, pak už to byl spíš boj. Do poloviny závodu jsem běželi ve skupině, ale pak už jsem byl na to jen sám, protože odpadli soupeři. Ke konci už mě hodně bolely nohy. Je super, že jsem prvním vítězem Jizerské 50 RUN na 50 km. To už mi nikdo nikdy nevezme,“ uvedl Dušan Podroužek, který na zdolání trasy potřeboval 3 hodiny a 19 minut.

„Je hezké, že jsem první vítězka. Jen mě teď budou chtít všichni překonávat a na to se netěším. Každému bych doporučila do Jizerských hor přijet a zaběhat si tady. Já to tady miluju a chtěla jsem si tuto trať proběhnout,“ řekla vítězka Tereza Zuzánková. Na trati byla 3 hodiny a 31 minut.

Na trati posledního letošního  závodu seriálu Běhej Lesy, který postupně zavítal na Karlštejn, do Lednicko-valtického areálu a Bílé v Beskydech, se představilo i několik sportovních osobností. Celých 50 kilometrů si zaběhl boxer Lukáš Konečný, pro kterého to byl jeho nejdelší běh v životě. Sobotní závodní den svou účastí ozdobila i atletická mistryně světa Zuzana Hejnová, která kromě medaile z Pekingu přivezla i trofef za celkové vítězství v letošní Diamantové lize. „Teď po sezoně jsem unavená a všechno mě bolí, tak jsem ani běžet nechtěla. Dala bych ale maximálně 12 kilometrů, v tréninku běháme nejvíc tak osm. Ale lidi, kteří si dají 50 nebo 23 kilometrů v horách, mají můj obrovský obdiv,“ řekla Hejnová.

Text: red a Běhej Lesy | Foto: Běhej Lesy