Bratři Kučerovi ovládli RunTour v Olomouci

Bratři Kučerovi ovládli RunTour v Olomouci

Měli za sebou náročný závod do vrchu a plánovali volný víkend. To ale jen do chvíle, než začal starší Martin svého bratra hecovat. „Poběžíme RunTour v Olomouci, máme to kousek,“ pronesl chvilku před spaním a oba začali plánovat další závod. Volba „last minute“ to byla skutečně povedená, jako elitní atleti se splněným limitem dostali druhý den místo na startu a mohli vyrazit. Výsledek? První a druhé místo.

„Do poslední chvíle jsem nevěřil, že mě brácha přemluvil,“ smál se v cíli stříbrný Lukáš Kučera. Snadný běh olomouckými Smetanovými sady to ale rozhodně nebyl, na záda jim dýchal Karel Ketner a také překvapivě elitní česká běžkyně na lyžích Eva Nývltová Vrabcová. Ta netradičně bez běžek převálcovala všechny soupeřky a s velkým náskokem triumfovala ve své kategorii. „Běhání mě strašně chytlo, navíc se mi daří sbírat i pěkné výsledky, tak proč v tom nepokračovat?“ položila si otázku pátá ze zimních her v Soči.

Po triumfu na liberecké RunTour je to pro ni další výrazný úspěch. Až třetí skončila další česká olympionička, tentokrát však z letní olympiády v Londýně, Ivana Sekyrová. „Já pomalu začínám snít o vítězství v celkovém pořadí RunTour, to je můj cíl a dnešní bronz by mě k němu mohl posunout,“ přemýšlí Sekyrová, která si tak nenechá ujít závěrečnou RunTour v Praze na Ladronce.

Olomoucký hlavní závod na 10 kilometrů nabídl emotivní souboje mezi ženami i muži. Jak to vůbec jiskří mezi bratry Kučery na trati? „Před startem se dohodneme, zda budeme závodit nebo to napálíme až v závěru. Dneska jsme závodili a stálo to za to,“ shodli se oba.

To u žen se čekal vyrovnanější souboj. Petra Kamínková na druhé příčce vítěznou Nývltovou Vrabcovou příliš nepotrápila a už od prvních metrů ztrácela. Podobně na tom byla i Sekyrová. Karty tak byly rychle rozdány a diváky mohly bavit alespoň souboje Kučerů na špičce dlouhého peletonu. A že nakonec vyhrál starší Martin? „Já ho porazil v ostrém závodě jen dvakrát, takže se to asi dalo čekat. Ale zadarmo mu to nikdy nedám, to se nebojte,“ upozornil o rok mladší Lukáš.

Kompletní výsledky a další informace o běžeckém seriálu Česká pojišťovna Mizuno RunTour najdete na www.run-tour.cz.