Čarodějnický běh

Konec dubna je neodmyslitelně spojený s pálením čarodějnic a od loňského roku ještě navíc i s virtuálním čarodějnickým během. Už podruhé se tak na dálku setkáme nejen u táboráku, ale i na startovní čáře. Zasprintuj si na dvoukilometrové trati, nebo uteč čarodějnici na nějaké z delších distancí. Je jen na tobě kolik kilometrů budeš mít v nohách, až protneš cílovou pásku. Opět můžeš pořádně provětrat i dítě v kočárku, nebo si dát 10 či 20 km dlouhou procházku. Ať už zvolíš jakoukoli trať, bude to magický závod, na jehož konci tě čeká nejen diplom a originální medaile, ale především radost z pohybu.

Vyzvi na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a společně doběhněte čarodějnici.

Pálení čarodějnic

Poslední dubnová noc je již tradičně spojovaná s pálením čarodějnic. Naši předci této noci přisuzovali velkou moc a byla spojovaná se spoustou magických rituálů. Dnes už jde ale spíš o společenskou událost, při které se lidé schází kolem zapáleného ohně a radují se z teplého počasí. Původní náboženský a ochranný smysl tedy tahle česká tradice ztratila, ale v mnohem veselejší formě se na většině našeho území drží dodnes. Už v loňském roce jsme se tedy rozhodli spojit tuto událost s běžeckým závodem, a protože to mělo úspěch, letos proběhne již 2. ročník virtuálního Čarodějnického běhu.

Dospělé tratě:

Některé z tratí jsme ponechali stejné jako v předchozím roce, takže pokud jsi se do závodu zapojil/a už minule, můžeš zkusit překonat svůj loňský čas. 2 kilometry dlouhý Čarodějnický sprint sice vyzývá k rychlému běhu, ale pokud se na to necítíš, nevadí. Tempo si zvol dle svých potřeb, a naopak krom rychlých běžců je to i perfektní trať pro začátečníky. Magický pentagram tě ochrání na 5 kilometrů dlouhém výběhu, takže se nemusíš bát do toho pořádně opřít. 8 kilometrů bude tak akorát stačit na to, abys čarodějnici utekl/a, ale jestli ti to přijde málo, po 13 kilometrech už budeš mít jistotu, že jsi v bezpečí. Kdo si troufne na nejdelší závodní trať – 20 km, bude pálit čarodějnice nejen v pátek večer u ohně, ale symbolicky i přímo na trati. Už potřetí se také můžeš poměřit s dalšími běžci, kteří běhají s kočárkem. A abys mohl/a jednoduše sledovat, jak se na této trati zlepšuješ, délka zůstává 3 km.

Pokud jsi spíš fanouškem turistiky, nebo zrovna z jakéhokoli důvodu neběháš, můžeš se zapojit do závodu v chůzi. Vyber si trať 10 km nebo 20 km a spoj to třeba s nějakým výletem v okolí. No a jestli ti tolik nezáleží na umístění, samozřejmě t nic nebrání v tom absolvovat chůzí jakoukoli z běžeckých tratí.

Přehled tratí:

 • Let na koštěti – neměřená trať
 • Běh s kočárkem – 3 km
 • Čarodějnický sprint – 2 km
 • Magický pentagram – 5 km
 • Uteč čarodějnici – 8 km
 • Čarodějnický let – 13 km
 • Pálení čarodějnic – 20 km
 • Chůze – 10 km
 • Chůze – 20 km

Let na koštěti je nezávodní trať a narozdíl od ostatních tratí si při ní nemusíš svou aktivitu nijak měřit. Pro splnění závodu můžeš absolvovat libovolnou vzdálenost a nezáleží ani na čase, za který ji uběhneš/ujdeš, podmínkou ale je, že musíš jako správný čaroděj nebo čarodějnice absolvovat celou trasu s koštětem. Je na tobě, jestli koště poneseš jen v ruce, nebo na něj nasedneš a doslova tak na něm poběžíš. Tak jako tak nám pak ale musíš nahrát fotku přímo z trati, na které bude vidět, že jsi na ni s koštětem vyrazil(a). Čas ani vzdálenost nijak dokládat nemusíš. 

Dětské závody:

 • 500 m
 • 1000 m
 • chůze 5 km

Každým závodem se nám potvrzuje, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Věříme, že každý tuto výzvu zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatuj, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát 🙂

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budeš chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI nebo se rozhodneš přispět na organizaci závodu libovolným příspěvkem.

Pomoz nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZ nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílej buď náš status na facebooku, naši událost, nebo svůj vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme ti moc vděční.

Běhej s námi celý rok

Čarodějnický běh je šestým závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete zakoupit při registraci. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme. Do seriálu se můžeš zapojit i v případě, že ti některá z předchozích medailí chybí. V termínu 15.-18.7. proběhne speciální závod tzv. Žolík, při kterém můžeš chybějící medaile získat.

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Výhody registrace

K registraci si můžeš přiobjednat:

REGISTRACE DO ZÁVODU