Černý Most není jen sídliště. Svěrácká 10 láká na atraktivní trať

Uvažujete o Černém Mostě jen jako o pražském panelákovém sídlišti, parkovišti nebo obchodním centru. Minimálně z běžeckého pohledu je to chyba. Pořadatelé z klubu SK Svěrák už loni ukázali, že na „Čerňáku“ se dá připravit krásný krosový závod. Letošní ročník Svěrácké 10 se uskuteční 28. května.

Po úspěšné loňské premiéře nechce běžecký klub osvědčené věci příliš měnit a spíše ladí detaily, aby závodníci měli ještě originálnější zážitky. Kromě bohatého startovního balíčku, ve kterém nebude chybět ani lahev unikátní Svěrácké desítky z Pivovaru Kocour Varnsdorf, si běžci budou moci vychutnat také masáž od profesionálního maséra (před i po závodě zdarma) či soupeření v závodě smíšených štafet. Pozávodní afterparty zpestří hudební produkce DJs z Radia Wave.

Hlavní cenou opět bude pozlacený svěrák o úctyhodné váze 6,5 kg. V loňském roce jej získal Vít Pavlišta, ten ale pro letošní ročník účast ještě nepotvrdil, a tak může putovní trofej najít nového majitele.

Kapacita sice byla navýšena na celkových 250 startujících, pořadatelé však už nyní evidují stejný počet registrovaných jako v minulém roce. Pokud tedy chcete mít jistotu účasti, s přihláškou dlouho neotálejte. Startovní číslo získáte zde.

Text: red | Foto: archiv pořadatelů