České medailové žně na mistrovství světa v zimním triatlonu a duatlonu!

Dvě stříbrné medaile a bronz vezou z mistrovství světa v zimním triatlonu a duatlonu čeští reprezentanti! Druhá místa vybojovaly v italském Pragelatu sestry Aneta Grabmüller (triatlon) a Natalie Brlicová (duatlon). Bronz ze zimního triatlonu bral Marek Rauchfuss.

V sobotu 24. února byl na programu zimní triatlon. Závodníky při něm čekaly dvakrát tyto distance: 4 km běhu, 6 km na horském kole a 6 km na běžkách. Skvěle si vedla Aneta Grabmüller. Po prvním úseku běhu jí patřilo třetí místo, ale z depa už vyrážela druhá. Po zbytek závodu už se pořadí na předních příčkách neměnilo.

Pro další titul mistryně světa si doběhla místní závodnice Sandra Mairhoferová. Na třetím místě finišovala norská závodnice Julie Meinickeová. „Jsem ráda, že jsem konečně prolomila šňůru čtvrtých míst a konečně to cinklo i v zimní sezoně,“ radovala se v cíli Aneta Grabmüller.

Dramatičtější průběh měl závod mužů. „V prvním úseku jsem se dostal do vedení, ale na běžkách jsem náskok ztratil a v druhé části závodu už jsem tušil, že to bude boj jen o druhé až třetí místo,“ popsal průběh závodu Marek Rauchfuss. „Ambice samozřejmě byly medailové, ale jsem realista. Věděl jsem, že v běhu a na běžkách to nebude 100%. Nakonec jsem rád za bronz,“ uvedl po závodě Marek Rauchfuss.

Program šampionátu v italském Pragelatu, kde v roce 2006 vybojovala zlatou olympijskou medaili Kateřina Neumannová, odstartoval už v pátek 23. února zimním duatlonem.

V závodě elitních žen se po 8 letech představila Natalie Brlicová. Česká závodnice se hned během prvního běžeckého úseku dostala do vedení, na běžkách se na ní však dotáhla norská závodnice Ine Skjellumová. Do posledního depa šly závodnice ještě pospolu, ale v závěrečném úseku na běžkách měla více sil Skjellumová. Brlicová v těsném finiši uhlídala druhé místo před dotírající Norkou Julií Meinickeovou.

„Měla jsem strach, jak to půjde na běžkách, protože u nás na Šumavě nebyl žádný sníh. Trať tady byla náročná, ale klaplo to a se stříbrem jsem spokojená,“ popsala Natalie Brlicová.

Výsledky duatlonu

Výsledky triatlonu