České triatlonisty čeká jeden z vrcholů sezony – mistrovství Evropy v super sprintu

České triatlonisty čeká jeden z vrcholů sezony – mistrovství Evropy v super sprintu

O evropské tituly v divácky atraktivním super sprintu budou už tento víkend závodit čeští triatlonisté v rakouském Kitzbühelu, kde je čekají individuální závody i štafety. Závody tu absolvují junioři, závodníci do 23 let i elitní reprezentace.

Rakouské městečko, které je ve světě proslavené díky legendárnímu lyžařskému sjezdu, tentokrát přivítá nejlepší evropské triatlonisty. Ti v nádherných alpských kulisách nastoupí k závodu v super sprintu – při něm je čeká 500 metrů plavání v jezeře Schwarzsee, 12 km cyklistiky a 3,1 km běhu. V pátek jsou na programu semifinále, z nichž ti nejlepší postoupí do sobotních finálových jízd. Junioři absolvují své závody samostatně, mladí triatlonisté do 23 let mají společné starty s kategorií elite.

V neděli je pak na programu mistrovství Evropy štafet, při kterém každý z účastníků absolvuje 250 metrů plavání, 6 km kola a 1,5 km běhu.

Na startovní listině elitního závodu figurují Jan Čelůstka, Jan Volár, Tereza Zimovjanová a Petra Kuříková. V kategorii do 23 let budou bojovat Radim Grebík, Tomáš Zikmund, Tomáš Kříž, Alžběta Hrušková a Iveta Fairaislová. Do juniorských závodů jdou Lukáš Juránek, Jakub Marek, Filip Tlamka, Kateřina Mičková, Heidi Juránková a Dana Přikrylová. O složení štafetové čtveřice se rozhodne také na základě individuálních závodů.