ČEZ Jizerská 50 spouští registrace. Organizátoři věří, že se 55. ročník uskuteční v tradiční podobě

Největší závod v běhu na lyžích v České republice, ČEZ Jizerská 50, otevírá v pátek 11. června 2021 registrace na svůj již 55. ročník. Poté, co se v letošním roce závod v Jizerských horách nemohl uskutečnit pro hobíky” kvůli epidemické situaci, organizátoři věří, že se o víkendu 11.–13. 2. 2022 setkají s nadšenci běžeckého lyžování opět na startu v Bedřichově.

Organizátoři i účastníci mají za sebou ročník, který byl jiný snad ve všech směrech. A také plný sněhu. A to je to jediné, co si organizátoři přejí přenést i do února 2022. Myslíme, že virtuálního závodění za poslední rok bylo už dost a pevně věříme, že 55. ročník legendárního závodu v běhu na lyžích budeme moct uspořádat tak, jak jsme byli zvyklí v předchozích letech. Těšíme se na hromadný start na stadionu v Bedřichově a budeme doufat, že sněhové podmínky budou stejně ideální jako letošní zimu,” říká za organizátory závodu David Douša z agentury Raul.

Ti, kteří se registrovali na 54. ročník ČEZ Jizerské 50 a zažádali o slevu v rámci akce k 55. ročníku, naleznou slevový kód ihned po spuštění registrace ve svém profilu na stejném místě, jako o slevu žádali. Kód je možné uplatnit na libovolný závod nejpozději do 30. 9. 2021 v posledním kroku objednávky. Více než polovina registrovaných účastníků se rozhodla své startovné přenechat organizátorům, kteří tyto prostředky využijí k přípravě nadcházejícího ročníku. Zároveň jsme slíbili, že 10 % celkové částky, kterou nám závodníci přenechají, věnujeme na charitu, konkrétně Výboru dobré vůle – Nadaci Olgy Havlové. Máme obrovskou radost, že se podařilo vybrat částku přes 350 000 Kč, které půjdou na pomoc potřebným,” dodává Martin Koucký, předseda Ski Klubu Jizerská padesátka.

V pátek 11. června v 11:00 bude otevřen registrační systém a není tajemstvím, že Jizerská už dávno není jenom 50km závod! Vyrazit mohou závodníci i na poloviční distanci nebo si dát rodinnou desítku”. Tyto závody jsou klasickou technikou. Volně si pak mohou účastníci zazávodit na 30 km nebo s partou kolegů, či kamarádů ve firemní štafetě. Ochuzeni nebudou ani ti nejmenší, pro které budou připraveny dětské závody.

Kdo nechce zmeškat příležitost být ve dnech 11.–13. února 2022 součástí největšího dobrodružství v běhu na lyžích u nás, může se již nyní registrovat ve sportID.

● ČEZ Jizerská 50: 1 600 Kč
● Volkswagen Bedřichovská 30: 1 100 Kč
● Jizerská 25: 1 300 Kč
● ČT Jizerská 10 individuální / rodinné: 750 Kč / 1 500 Kč
● Benzina Sprint: 600 Kč
● Mini Jizerská Pojišťovny VZP: 250 Kč

Odpovědi na případné dotazy lze najít v sekci na webu „Časté dotazy„, případně na e-mailu info@jiz50.cz

Pomozte Miroslavovi zase se rozhýbat!

Mirek je mladý a velmi aktivní sportovec z Liberce. Vždycky miloval přírodu, sport a cestování. To se mu ale bohužel stalo i osudným.

Při přespávání na zřícenině Stohánek v Ralsku v noci spadl dolů ze skály. Poté byl převezen vrtulníkem do Krajské nemocnice v Liberci, kde zjistili, jak fatální následky pád způsobil. Poranění hrudní páteře a přerušení míchy, propíchnutá plíce, pohmožděná játra a ledviny… Bohužel v tomto stavu nemohl být ihned operován, ale muselo se počkat tři dny.

Po hororovém týdnu na JIPce byl přeložen na spinální jednotku, kde se pobyt kvůli špatnému hojení velké rány na zádech protáhl na tři měsíce, ale Mirek alespoň začal rehabilitovat. Následující čtyři měsíce pak strávil na intenzivních rehabilitacích v Kladrubech.

Nyní se konečně Mirek dostal domů za svou rodinou, kde ale bohužel nemůže podstupovat potřebnou rehabilitační péči, kterou jeho zranění – ochrnutí od prsou dolu – vyžaduje. Aby mohl udržovat nohy v pohybu, přál by si pořídit motoped, přístroj, který jeho nohy procvičí a rozhýbe. Vybíráme pro něj aktuálně cílovou částku 120 000 Kč.

Přispějte na potřebnou péči Mirkovi v rámci registrace!