ČEZ RunTour: 17. října spouštíme registrace na sezónu 2023! Co na tebe čeká?

STARTOVNÉ – CENY, VARIANTY, BALÍČKY

Změna přichází u startovného. I nás zasáhla aktuální ekonomická situace, a proto musíme startovné trošku zvednout. Chceme ale vyjít vstříc věrným běžcům, a proto je nejdůležitější informací to, že první týden po spuštění registrací budou nejnižší ceny! Takže pokud se chceš dostat na ceny jako v roce 2022, s registrací určitě neváhej.

Tabulka se startovným:

startovne-2023_1665387599.jpg

Pro závod v Praze se cena bude měnit takto – 5 a 10 KM: 1. týden, 1. – 800. běžec, 801. – 1600. běžec, 1601 běžec a více

Funkční tričko, které si můžeš koupit ke startovnému, bude od nového hlavního partnera společnosti Puma a bude stát 490 Kč. Jak bude vypadat zveřejníme brzy.

Pro rok 2023 rušíme balíček „Zažij víc – 2 města“, naopak necháváme loňskou novinku – balíček „Vezmi s sebou parťáka“, díky němuž má každý z vás slevu 50 Kč na startovném. Rádi bychom tak podpořili běhání s přáteli, partnery nebo rodinnými příslušníky. Zkrátka, vezmi někoho s sebou a budete to mít levnější.

Pro nadcházející sezónu také rušíme balíček 6+1 zdarma, necháváme pouze balíček 7+1 zdarma, jelikož se mění pravidla pro získání titulu Zlatý RunTour Master (najdeš níže).

Zbytek zůstává stejný. Zde ale máme jedno důležité upozornění: balíčky nelze kombinovat, nevztahují se na ně slevy juniorské, seniorské. Jdou tedy koupit pouze v plné výši, v ceně, jež je uvedená na webu. Rozhodneš-li se tedy jako junior běžet všechny závody a budeš si chtít koupit balíček „7+1 závod zdarma“, nemůžeš už uplatnit slevu 100 Kč ze startovného.

Přeregistrace zůstávají stejné. Budou možné pouze do pátku TÝDEN PŘED každým závodem. Po této době, ani na závodě, již nebude možné změnu registrace udělat. Přeregistrace dospělých registrací zůstane za poplatek 100 Kč (v případě, že přeregistraci děláš později než 3 týdny před závodem, pokud ji uděláš dříve, je zdarma), v rámci dětských závodů bude stát 50 Kč.

VĚRNÍ BĚŽCI – RUNTOUR MASTEŘI

Za jakých podmínek se stanete RunTour masterem? Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, podmínkou je oběhnout určitý počet měst – viz níže (nevztahuje se tedy na počet jednotlivých distancí, které uběhnete), abyste se mohli pyšnit titulem RunTour Master. Slavnostní vyhlášení bude probíhat po posledním závodě sezóny, kde vyhlásíme pouze vítěze celé sezóny a celkové kategorie. Pro Zlaté RunTour Mastery bude uspořádána speciální akce, kde si budou moci zlaté koule vyzvednout.

Do celkového počtu se počítají všechny závody. Pravidla jsme ale trošku změnili.

  • Zlatý RunTour Master – zde máš dvě možnosti:
  1. pokud během jednoho roku proběhneš všech 8 měst, budeš se moci chlubit titulem Zlatý RunTour Master a dostaneš zlatou kouli (2 z těchto měst můžeš absolvovat virtuálně)
  2. pokud během jednoho roku absolvuješ všech 8 virtuálních závodů, budeš se moci chlubit titulem Zlatý RunTour Master a dostaneš zlatou kouli (2 z těchto měst můžeš absolvovat „na živo“)
  • Stříbrný RunTour Master – jestliže proběhneš 6 nebo 7 měst, získáš titul Stříbrný RunTour Master a s ním certifikát, který ti zašleme v elektronické podobě na e-mail společně s malým překvapením (zde musí být závody pouze klasické, není možné zařadit virtuální)
  • Bronzový RunTour Master – i za 4 nebo 5 absolvovaných měst se můžeš těšit na titul, a to bronzový RunTour Master a taktéž obdržíš certifikát v elektronické podobě (zde musí být závody pouze klasické, není možné zařadit virtuální)

TANDEMY

Nová pravidla budou také pro tandemy. V roce 2023 budou vypadat takto:

  • Zůstává rodinný tandem na 3 KM (dospělý/dítě)
  • U tandemu 5/10 km máme ale změnu. Nebudeme tandemy již dělit na smíšené a nesmíšené. Budou se vyhlašovat pouze 3 nejlepší tandemy a jak si tandem postavíš je čistě na tobě. Tím, že budou ještě štafetové závody, tandemy jsme takto zjednodušili.

Jak vytvořit tandem? Pro vytvoření tandemu musíš mít platnou a zaplacenou registraci na danou distanci a poté v účtu zvolíš možnost „tandem“, spáruješ dvě RTID, tandem pojmenuješ a je to. Důležité je, že tandemy se nedají registrovat na závodě, musí být spárované pouze on-line.

Vezmi kamaráda, manželku nebo maminku a vyzvěte ostatní! 🙂

VIRTUÁLNÍ SÉRIE

Podoba virtuální série bude stejná jako v roce 2022. Ke každému reálnému závodu bude vypsán i závod virtuální. Pokud se tedy nebudeš moci nějakého klasického závodu účastnit, nebo si budeš chtít zaběhnout čistě virtuálně a získat medaili, budeš mít možnost. Jediná distance, kterou si nebudeš moci zaběhnout virtuální, jsou štafety.

U virtuálních závodů jsme nechali i stejné startovné, tzn. nezvyšujeme ho. Startovné bude celou sezónu stejné, pro více informací mrkni sem.

NOVINKY

Pro rok 2023 pro tebe chystáme také další novinky (např. nový motivační program „RunTour výzva“). Ale abychom tě teď nezasypali spoustou informací, budeme je zveřejňovat postupně. Prozradíme ale, že se máš na co těšit! 🙂

Těšíme se na tebe na startu v roce 2023!

Organizační tým ČEZ RunTour

#JERADOSTBEZET