1. charitativní Běh srdce baví, pomáhá i motivuje. Připojíš se i ty…?

1. charitativní Běh srdce baví, pomáhá i motivuje. Připojíš se i ty…?

Protože dobrý skutek je víc, než dobrá rada, rozhodli jsme se při příležitosti Světového dne srdce zorganizovat závod, který bude pomáhat. Tentokrát nepůjde jen o to užít si při závodě co nejvíce zábavy, překonat své osobní rekordy nebo být rychlejší než ostatní. Díky spolupráci s charitativní organizací Dobrý skutek z.s., podpoříte ty, kteří se ocitli ve složité životní situaci a bez pomoci druhých se nyní neobejdou. Závodit se bude na několika běžeckých distancích, ale zároveň také v chůzi, aby se mohli zapojit i ti z vás, kteří z různých důvodů běžet nechtějí nebo nemohou. Běh srdce je zároveň úvodním závodem z celoročního 8mi dílného virtuálního běžeckého seriálu s názvem Rok v běhu. Každá medaile bude mít své místo v unikátním dřevěném rámečku, do kterého přesně zapadne. Jednoduše se snažíme posouvat hranice a vylepšovat fenomén virtuálního sportování.

Přímá registrace na charitativní Běh srdce

Patrony závodu jsou Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc, Lucie Křížková, Onřej Soukup, Lucie Šoralová, Petr a Baroba Hrubí.

Už dvacet let organizuje Světová federace srdce spolu se Světovou zdravotnickou organizací Mezinárodní den srdce, který každoročně připadá na 29. září. Událost má za cíl především zvýšit povědomí lidí o tom, jak nejlépe předcházet srdečním chorobám a tímto dnem náš závod i vyvrcholí. Protože není žádným tajemstvím, že právě běhání je v tomto případě ideální prevence, k čemu jinému využít tuto příležitost než k zapojení se do virtuálního závodu, který bude navíc i pomáhat.

Běh patří mezi vytrvalostní sporty, které srdci prospívají, zvyšují jeho efektivitu a jsou prospěšné nejen pro náš kardiovaskulární systém. Pokud se tedy zapojíte do tohoto závodu, zpestříte si trénink, získáte motivaci k aktivnímu pohybu, a především uděláte něco pro své zdraví. Navíc se nám zdálo, že je tento běh ideální příležitost k tomu si nejen zazávodit, ale současně i přispět na dobrou věc. Spojili jsme se tedy s organizací Dobrý skutek z.s. a dohodli jsme se, že 20 % z veškerých přijatých plateb (tzn. startovného, předplatného, jerky apod.) poputuje jejich prostřednictvím přímo k těm, kteří potřebují naši pomoc, zejména pak k dětem, které si sami pomoci nemohou.

Vyzvěte na závod své přátele a kamarády. Utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě a přispějte na dobrou věc. 

Charitativní organizace Dobrý skutek z.s. pomáhá prostřednictvím finančních sbírek a potřebným vždy poskytuje 100% prostředků, které byly vybrány. Funguje již od roku 2005 a letos v červnu tak oslavila 15. výročí své existence. Nejdelší závodní trať jsme proto symbolicky stanovili na 15 km a pokud jste dosud závodili třeba jen na tradiční desítce, může pro vás být právě tato trať novou výzvou. Na výběr jsou ale samozřejmě i kratší distance.

Dospělé kategorie

Pokud s během teprve začínáte, ale i tak si chcete užít závodní atmosféru a přispět na dobrou věc, může pro vás být ideální běžet či jít na pomoc na trati dlouhé 2 km. Ti zkušenější z vás budou oproti tomu moct změřit síly na trati 5 km, která bývá velmi rychlá a doslova tak poběžíte s tepem o závod. Srdcová sedmička symbolizuje v kartách radost a po absolvování závodní trati na 7 km se budete moct minimálně radovat z toho, že jste svou účastí v závodě udělali něco dobrého nejen pro své zdraví. Pokud vás kratší tratě až tolik nebaví, zvolte si tradiční distanci na 10 km nebo oslavte 15 let fungování charitativní organizace Dobrý skutek z.s. během na trati dlouhé 15 km.

V nabídce jsou i dvě závodní kategorie v chůzi, aby se mohli zapojit i ti z vás, kteří z různých důvodů běžet nechtějí nebo nemůžou. Vybrat si můžete buď chůzi na 10 km nebo na 25 km. 

 • Běžím na pomoc – 2 km
 • S tepem o závod – 5 km
 • Srdcová sedmička – 7 km
 • Srdeční desítka – 10 km
 • Běh Dobrého skutku – 15 km (k 15. výročí charitativní organizace Dobrý skutek z.s.)
 • Chůze – 10 km
 • Chůze – 25 km

Dětské kategorie

 • 500m
 • 1000m
 • Chůze – 5 km

Ukazuje se, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Stejně tak budou určitě nadšené, že i ony mohou účastí v tomto závodě pomoct ostatním. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech, a to podle stáří dítěte od 0,5 km do 1 km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Pokud by ani to nezvládli, systém jim dovolí přihlásit se i na závod kratší délky 0,5 km s tím, že ale nebudou oficiálně zařazené do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnili výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI, nebo přispět dobrovolným příspěvkem na organizaci závodů a zároveň tak přispět na dobrou věc. 20 % z veškerých přijatých plateb (tzn. startovného, předplatného, jerky apod.) poputuje prostřednictvím organizace Dobrý skutek z.s. přímo k těm, kteří potřebují naši pomoc, zejména pak k dětem, které si sami pomoci nemohou.

Výhody: Při registraci si můžete přiobjednat

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde do schránky poštou
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí hovězí s praženou cibulkou

Pravidla závodu

 • Pro změření trasy můžete využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. Endomondo, Runtastic, SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas, uběhnutou vzdálenost, případně nastoupené metry).
 • Výsledky běhů je možné nahrávat i zpětně, to znamená, že nevadí, pokud nejdřív trať uběhnete a až pak se zaregistrujete do závodu. Běh ale musíte absolvovat v termínu závodu tedy od 25.9. – 29.9. a výsledek nahrát do půlnoci posledního závodního dne.
 • Uběhnutá vzdálenost nesmí být kratší, než na kterou jste se přihlásili. Pokud ale uběhnete víc, nic se neděje. Nás systém váš výsledek přepočítá na požadovanou délku.
 • Nespornou výhodou virtuálních běhů je, že se jich můžete zúčastnit kdekoli a výběr trasy je zcela na vás. Aby byl ale závod co nejvíce férový, trasa nesmí být jen z kopce a celkové převýšení tak musí být vyšší než 0.
 • Pokud neuběhnete celou trať v kuse, nevadí, klidně se na chvíli zastavte nebo přejděte do chůze. Radost z pohybu je důležitější než výsledný čas, a i rychlá chůze je pro vaše zdraví velmi prospěšná. Aktivitu ale během závodu nikdy nepauzujte! Přeci jen je to závod a do výsledků se tak počítá celá délka aktivity.

Pomozte nám s propagací závodu

Víme, že pro mnoho lidí je RUN magazín mnohaletá srdeční záležitost a jako #lovebrand bežců pro běžce jej také budujeme. POMOZTE nám tedy prosím s propagací tohoto závodu a sdílejte buď náš status na facebooku, naši událost, nebo váš vlastní status s odkazem na tento závod. Budeme vám moc vděční.

Odstartujte s námi celoroční virtuální běžecký seriál

Krom toho, že budou vaše kilometry v tomto závodě dělat radost nejen vám, ale i lidem, kteří se bez pomoci ostatních neobejdou, odstartujete tak s námi i celoroční virtuální běžecký seriál. Rok v Běhu se bude skládat celkem z osmi tématických závodů a po absolvování každého z nich, obdrží všichni zájemci originální medaili, která bude mít své místo v unikátním dřevěném rámečku. Pokud absolvujete všechny závody seriálu, zaplníte tak postupně v rámečku všechny mezery a budete si ho moct pověsit třeba na zeď, abyste si jediným pohledem mohli připomínat zážitky spojené s virtuálním závoděním v průběhu celého roku. O motivu červnového závodu budete mít dokonce možnost rozhodnout přímo vy sami prostřednictvím hlasování.

Termíny všech plánovaných závodů v rámci běžeckého seriálu Rok v běhu jsou již teď zveřejněné zde, tak si honem běžte udělat poznámku v diáři, ať o žádný závod nepřijdete. Obrázky u závodů jsou zatím ve většině případech ilustrační, podobu bannerů a medailí budeme zveřejňovat postupně.

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu