Chcete běžet na pardubickém závodišti? RunTour spustila registrace

Seriál RunTour letos přidal do svého kalendáře závod pardubickém dostihovém závodišti. Ten se uskuteční 19. listopadu a výjimečný bude nejen prostředím, ale také délkou tratě. Pokud se chcete závodu zúčastnit, od 1. března se můžete registrovat.

Zajímavostí je, že pro tentokrát organizátoři nepřipravili tradiční dva závody na pět a deset kilometrů. Start bude pouze jeden a účastníci se sami rozhodnou během závodu, jestli absolvují dvě pětikilometrová kola, nebo pouze jedno.

Novinek, které pardubická RunTour přináší, je hodně. Například startovné bude díky hromadnému startu jen 400 Kč. Z této částky tradičně poputuje 50 Kč na charitativní činnost. Děti se online registrují zdarma, na místě pak za 50 Kč, což je opět suma, kterou zdvojnásobí Nadace České pojišťovny a která poputuje na konto Nadace Leontínka.

Závod se bude konat v areálu pardubického dostihového závodiště na nezpevněném terénu, částečně tedy půjde o krosový běh. Registrace do něj odstartovaly 1. března! Prvních 500 přihlášených do dospělých závodů dostane zdarma unikátní běžecké tričko RunTour, stejně jako na dalších závodech seriálu.

Výsledky závodu se nezapočítávají do celkového pořadí, ani do kategorie Masterů. Závěrečné vyhlášení a ocenění těch nejvěrnějších totiž proběhne již po pražské RunTour 1. října.

Základní informace k závodu v Pardubicích

Termín konání závodu: 19.11.2016
Kde: Dostihové závodiště v Pardubicích
Kapacita: 1 250 dospělých
Délka trati: 500 a 1 000 metrů (děti), 5 a 10 km (dospělí)
Start závodu: 10:30, 10:45, 11:00 (děti), 12:00 (hromadný start dospělých)
Cena: 400 Kč

Text: redakce, RunTour | Foto: RunTour