Comeback se vydařil! Vyprodaný závod ČEZ RunTour v Plzni běžela i Barbora Strýcová

Tomu se říká comeback! ČEZ RunTour se vrátila do Plzně, kde se v roce 2011 konal historicky první díl tohoto oblíbeného běžeckého seriálu. Závod se startem i cílem na nádherném náměstí Republiky si užily dvě tisícovky běžců, kteří vyprodali startovní kapacitu. Svými výkony mezi nimi zářili reprezentanti Tereza Hrochová a Vít Pavlišta, kteří vyhráli závody na pět i deset kilometrů.

Západočeská metropole se vrátila do kalendáře ČEZ RunTour poprvé od roku 2017. A byl to návrat ve velkém stylu. Rozsáhlé zázemí se přesunulo od obchodního centra Plaza přímo pod katedrálu sv. Bartoloměje na rozlehlé náměstí Republiky.

Odtud postupně startovaly dětské Lupilu běhy na 500 a 1000 metrů a následně také kompletně vyprodané závody dospělých. Po Rodinném běhu RUN 3 KM zvedli jako první cílovou pásku nad hlavu Lukáš Bennour (9:56) a teprve desetiletá Martina Chudová (11:18). Co do počtu účastníků nejoblíbenější PUMA RUN 5 KM vyhráli Vít Pavlišta (15:52) s Terezou Hrochovou (17:14). A stejné vítěze měl také prestižní ČEZ RUN 10 KM (31:44 / 34:39).

Že je ČEZ RunTour rodinný seriál, to potvrdila svou účastí tenistka Barbora Strýcová, která se postavila na start desetikilometrového závodu necelé dva měsíce po narození dcery. A to navzdory horku, které začalo odpoledne panovat. „To bylo tak dobrý. ČEZ RunTour v mé rodné Plzni. Po tak dlouhé době jsem úplně nevěděla, co od toho čekat. Ale bylo to překvapivě úplně skvělý,“ napsala pak na svůj Instagram.

Titul Záškoláci regionu vybojovala čtyřčlenná sestava SOU Domažlice, která vyhrála závod středoškolských štafet na desetikilometrové trati, díky čemuž získala pro svou školu odměnu třicet tisíc korun od společnosti Lidl, která je partnerem projektu.

Velmi pestrá trasa zavedla běžce na nejhezčí místa plzeňského centra. Běželi ke Mži, do areálu bývalého výstaviště, následně k fotbalovému stadionu ve Štruncových sadech a nakonec přes Šafaříkovy, Kopeckého a Smetanovy sady zpět do centra města, kde pro ně bylo připraveno bohaté zázemí.

Po doběhu si tak mohli vychutnat skvělé jídlo z Lidl menu, sprchu, masáž zdarma, otestovat výživové doplňky Iontmax, odpočinout si v ČEZ Energy zóně, zasoutěžit si o boty Puma nebo si třeba nechat poradit s běžeckými bolestmi od expertů z FyzioToncar & Formthotics.

Běh, který pomáhá dětem

Také v Plzni se běželo pro dobrý skutek. Padesát korun z každého startovného obdrží Nadace Leontinka, která podporuje zrakově handicapované.

Prostřednictvím aplikace EPP Pomáhej pohybem pak mohli běžci pomoci dětem z Dětského domova Nepomuk, který potřebuje prostředky na zajištění pravidelné psychologické podpory.

V rámci aplikace získávají uživatelé body za své sportovní aktivity. Tyto body pak mohou přidělovat vybraným charitativním projektům, aby Nadace ČEZ následně poslala za tyto body skutečné finanční prostředky.

Seriál ČEZ RunTour se nyní přesouvá na Moravu. 20. července se poběží v Olomouci. Pokud u toho chcete být také, registrujte se co nejdřív na www.run-tour.cz. Protože s ČEZ RunTour #JERADOSTBĚŽET.

O ČEZ RunTour:

ČEZ RunTour je největší a nejoblíbenější běžecký seriál osmi závodů pro hobíky, rodiny s dětmi a začátečníky. Na naše městské závody se běžci často a rádi vrací pro jejich přátelskou a pohodovou atmosféru, ale také pro unikátnost jednotlivých tratí. Ty jsou připraveny pro každého – 3, 5 a 10 kilometrů pro dospělé, 500 a 1000 metrů pro děti. Prostřednictvím ČEZ RunTour se navíc v rámci charity pomáhá tam, kde je to potřeba. Je radost běžet!