Craft Team Running míří na Moravu. Zlín čeká premiéru

Craft Team Running míří na Moravu. Zlín čeká premiéru

Poprvé v nové destinaci na Moravě se představí unikátní formát běžeckého závodu – týmový půlmaraton. Ve sportovním městě Zlíně, v jehož aglomeraci sídlí titulární partner série, se v neděli 8. září koná čtvrtý díl druhého ročníku Craft Team Running. Nesmíte chybět!

„Jsme rádi, že naše firma a tento projekt přispějí k bohaté sportovní nabídce právě v tomhle městě a zrovna takovou atraktivní běžeckou akcí. Samozřejmě naši zaměstnanci z Luhačovic, i když se věnují hlavně hodně orientačnímu běhu, postaví nejmíň jeden tým,“ těší se a usmívá Vít Šerý z firmy Vavrys, která na českém trhu zastupuje švédský Craft, ale i třeba Orbeu, Didriksons a další kvalitní sportovní značky.

Ve Zlíně se poběží v sadu Svobody na třídě Tomáše Bati. V centru města s geniem loci zámeckého parku mezi vzrostlými stromy a v režimu památkové péče v tradičním formátu. Nejprve ve 12.45 hodin odstartuje Family Run, kde běží rodič 700 metrů a jeho potomek 300 metrů. Pak hnedle ve 13 vyrazí členové čtyřčlenných týmů na první z šestnácti cca 1,3 km dlouhých úseků, v součtu poskládajících celý půlmaraton.

Týmový půlmaraton přináší nevídané běžecké zážitky, uplatní se tu víc než kde jinde taktika, strategie, koučink i správné střídání – nejen samotná běžecká výkonnost jednotlivce.  Nabízí se tu ideální možnost také pro utužení byznys vztahů, pro firemní týmy je připravena navíc širší nabídka služeb i možnosti prezentace.

Anebo můžete účast pojmout jednoduše jako neobvyklý závod či přípravu na další už „jen“ individuální podniky. Už se tu ukázala řada významných osobností, vloni si v jednom týmu dvakrát zaběhli olympijští šampioni z léta i zimy, David Svoboda a Kateřina Neumannová, po letech se představila bývalá reprezentantka v lehké atletice Monika Deverová, plzeňský radniční tým tým tlačil triatlonista olympionik Přemysl Švarc, běhá Eva Šebrlová se synem Štěpánem, kteří přesvědčují i tátu Romana, desetibojařského mistra světa, s dětmi zvládl také Family Run primácký moderátor a běžec Petr Vágner a další.

Základní pravidla znějí následovně: Trať má půlmaratonské parametry (tedy 21, 094 km), závodí čtyřčlenná družstva (muži, ženy, nebo mix 2+2) na 16 úsecích. Tam už mohou libovolně nasazovat běžce, rozhodovat se v průběhu závodu podle vývoje. Každý musí odběhnout nejméně dva úseky.

To vše na zhuštěném prostoru s DJs, kde mohou diváci sledovat předávky a vývoj závodu. Bohatý závodnický servis doplňuje i příjemná odměna – všichni čtyři členové prvních 100 přihlášených štafet dostanou originální trička a čelenky Craft.

„Těšíme se na poznání dalšího města a samozřejmě přijedeme zase v zajímavé sestavě,“ zve také David Svoboda, olympijský vítěz v pětiboji z Londýna 2012 a tvář Craft Team Running. V jeho formaci Kalokagathia nastupuje pravidelně jeho bratr dvojče triatlonista Tomáš Svoboda, špičkoví atleti nebo pětibojaři z Dukly a naposledy na Lipně se v ní objevil i paralympijský cyklistický šampion Jiří Ježek. Poměřit si s nimi síly přímo na trati je přece motivace.

Letošní druhý rok poháru týmových půlmaratonů se běžel už v Praze 5, Plzni a na Lipně, a po Zlíně vyvrcholí 21. září v Praze 4 na sportovním festivalu Kavky 4 sport na Pankráci.

Více informací, výsledky a přihlášky naleznete na www.teamrunning.cz

Text: Tomáš Nohejl| Foto: Craft Team Running