Doběhni si na „jedno“ nebo na…

Není žádným tajemstvím, že nejoblíbenějším alkoholickým nápojem Čechů je nepochybně pivo. Ale jak jdou dohromady pivní mok a běh?  PIVNÍ BĚHY, ideální kombinace sportu a tzv. iontového nápoje. Pivní běhy jsou zcela nový a ojedinělý seriál tří závodů v běhu, který oslovuje milovníky běhu, krásné přírody i dobrého piva a dokazuje, že doběhnout “na jedno” může být krásný sportovní zážitek.

 Prohlídka pivovarů Vás nemine

Seriál zavítá do vybraných pivovarů a pohostí závodníky nejen parádním běžeckým závodem v přírodě, ale nabídne netradiční podívanou do výroben, hal, skladů a dalších běžně nepřístupných částí pivovaru a potěší ochutnávkou tradičního piva, a to jak na občerstvovačkách, na trase závodu, tak i před startem a v cíli! Záleží na každém závodníkovi, jak Pivní běhy pojme.  Ochutnávku, prohlídku, zajímavou historii nebo exkurzi nabídne každý z pivovarů dle své chuti! A tak stojí zato navštívit všechny zastávky série!

Odměna pro nejrychlejšího

Nejrychlejší závodník si samozřejmě vyběhne hned celý SUD, vítězové jednotlivých věkových kategorií získají stylové pivní i sportovní ceny. Kromě jistoty, že „běžím na jedno“, je pro všechny kdo úspěšně dokončí závod, připravena bohatá tombola.

Kolik stupňů, tolik kilometrů

Každý ze závodů nabízí jednu trasu, a to na vzdálenost rovnu stupni místního piva, typického pro daný pivovar. V cíli pak závodníky osvěží lahodné “pivní“ mok,  který odpovídá počtu naběhnutých, kilometrů v průběhu závodu. Výjimečnost jednotlivých závodů i celého seriálu je zaručena!

Které pivovary navštívíte?

Série “Pivní běhy“ zavítá první do pivovaru Trautenberk, který se nachází ve výšce 1045 metrů nad mořem, je nejmladším přírůstkem v rodině krkonošských minipivovarů. Pivo, které se zde vaří, je označováno „pivem horalů“.

Další zastávkou je pivovar Hostivař, který úspěšně působí v Praze Hostivaři od roku 2011 a jeho pivo je mezi místními natolik oblíbené, že od roku 2017 má svého bratříčka H2 stojícího opodál.

Poslední zastávkou je pivovar Konrad v Liberci-Vratislavicích. Jeho historie sahá až do roku 1872, kdy byl založen. V průběhu svého působení své výrobky exportoval do Evropy i Spojených států. Proč se pivo zde vařené neprodává pod původní značkou Vratislav, ale pod aktuálním jménem Konrad, to si přijďte poslechnout s jedním čerstvě točeným mokem v cíli. Konradova jedenáctka zve všechny účastníky závodu zdarma také na prohlídku muzea historických vozů.

  1. 5. 2019 Trautenberkova 13° – Horní Malá Úpa
  2. 9. 2019 Hostivařská 15° – Praha
  3. 11. 2019 Konradova 11° – Liberec, Vratislavice

Buďte soutěživý

Celou sérii je možné pojmout jako tour po vybraných pivovarech a seznámení se s nimi (a jejich pivy), ale i jako ostrý běžecký seriál. Nejlepší běžci celé série budou vyhlášeni na Konradově jedenáctce!

Doprovodné závody dětí se rozběhnou každý závodní den. Tyto závody hostí lev Alex, maskot společnosti Topsports. Dobrá zpráva je, že všechny děti registrované online, mají startovné ZDARMA. Těšit se také mohou na zábavný – sportovní doprovodný program (šlapací káry, koloběžky, taneční show a další) na každé ze zastávek celé série. 

 Vice info na www.pivnibehy.cz