Druhý závod Golden Trail National Series pro Gasperi a Mudge

Fantastický běžecký souboj přinesl druhý závod Golden Trail National Series, který proběhl v rámci Czech Energy Team Perun Skymarathon v Beskydech. Na startu se sešla téměř kompletní česká a slovenská skyrunningová špička. Závod ovládl dle očekávání Marco de Gasperi, legenda světového skyrunningu. Mezi ženami byla nejrychlejší Angela Mudge.

Druhý závod Golden Trail National Series přivedl závodníky do Beskyd, kde se běžel v sobotu 4. května Czech Energy Team Perun Skymarathon – 41 kilomterů dlouhý závod s převýšením více než 3400 m. Trasa závodníky zavedla na na vrchol Javorového. Až pod výběh sjezdovku v Řece se ale čelo čelo závodu drželo pohromadě. Její seběh však závodní pole roztrhal. Pod posledním kopcem již byl ve vedení Marco de Gasperi s více než minutovým náskokem před Jiřím Čípou, Jiřím Petrem a Slovákem Petrem Franěm.

Závěrečné stoupání s legendární stojkou na „Grande finale“ však přineslo ještě velké drama, když Peter Fraňo dostihl Marca de Gasperiho. Gasperi si však vítězství sebrat nenechal a v posledních pěti stech výškových metrech si dokázal vypracovat více než minutový náskok. Peter Fraňo si doběhl pro druhé místo. Třetí doběhl Jiří Čípa.

Suverénní vítězství Angely Mudge

Závod žen žádné velké drama nepřinesl. Hned od startu se do vedení dostala  skotská veteránka horského běhu Angela Mudge, která v historii dokázala zvítězit v závodech typu Zegama – Aizkorri, Dolomites Skyrace, Pikes Peak Marathon atd. Mudge ovládla závod stylem start cíl a zvítězila s náskokem sedmi minut. Pro druhé místo si doběhla Jana Juračková. Třetí místo pak vybojovala polská závodnice Natalia Tomasiak, která stála na stupních vítězů i před týdnem při závodě Salomon Baba – Kamzík.

Výsledky – top 3 muži:

1. Marco De Gasperi – Hoka One One, ITA – 04:07:37.76 2. Peter Fraňo – Salomon/Suunto, SVK – 04:08:51.33
3. Jiří Čípa Salomon/Suunto, CZE – 04:11:18.58