Duatlonové tituly získali v Žamberku Marek a po velkých zmatcích také Ševčíková

Ačkoliv měly závod skvěle rozjetý, titul nemají. Hned trojice vedoucích žen zaběhla při Duatlonu Žamberk do cíle o kolo dřív, a tak se radovala ta „čtvrtá“, kterou byla Anežka Ševčíková. V závodě mužů jasně zvítězil Jakub Marek.

Domácí sezona je u konce. Posledním závodem v kalendáři České triatlonové asociace byl už tradičně Duatlon Žamberk, který se v sobotu 16. září uskutečnil jako mistrovství republiky.

Závod mužů měl jasný průběh. Po úvodním pětikilometrovém běhu v krásném zámeckém parku nasedal na kolo s výrazným náskokem Jakub Marek. Ačkoliv ho na silnicích mezi Žamberkem a Lukavicí dojížděli Matěj Procházka s Lukášem Kynickým, ztrátu během 20 km smazat nedokázali.  Při závěrečném 3km běhu pak Marek svůj náskok ještě navýšil.

„Po dvou týdnech závodění už jsem byl unavený, proto jsem chtěl začít takticky. Když jsem ale viděl, že kluci v běhu nestíhají, tak jsem se rozhodl jít do toho a cyklistiku jsem si odtáhl sám,“ řekl Marek, který zvítězil v čase 55:06. Druhý Matěj Procházka ztratil 87 vteřin, třetí Lukáš Kynický ještě o 15 sekund víc.

Zatímco závod mužů měl velmi jasný průběh, výsledek toho ženského byl pro všechny překvapením. Nejrychleji běžela Tereza Svobodová, kterou pak na kole dojely další závodnice, mezi nimi Edita Pozlerová, Michaela Mitisková či Anežka Ševčíková, která pak ale ze skupiny odpadla.

Do běhu pak vstupovaly na vedoucích pozicích Pozlerová, Mitisková a Svobodová. Jenže chybně zaběhly do cíle už po prvním ze dvou běžeckých okruhů. „Vím, že je to jen moje chyba. Na kole jsme se o tom s holkami bavily a všechny jsme se shodly, že máme běžet jen jeden okruh. Je mi to moc líto,“ říkala v cíli zklamaně Pozlerová, která tak zahodila šanci připsat si po vítězství na dorosteneckém MČR v triatlonu z minulého týdne další titul.

Ten patří Anežce Ševčíkové, která doběhla do cíle v čase 1:05:02. „Na kole jsme zpočátku jely spolu, ale pak se mi holky trhly. Tak už jsem počítala s tím, že budu čtvrtá. Pak mě ale trochu udivilo, že mě čeká ještě jeden běžecký okruh, zatímco holky už jsou v cíli, protože zase tak moc mi na kole neujely. Takže už na trati mi došlo, že si asi špatně spočítaly okruhy,“ popsala Ševčíková, která se triatlonu věnuje teprve druhým rokem.

Stříbro patří Barboře Kovačičové, bronz si ze Žamberku odvezla Anna Lottmann.

Ačkoliv je domácí sezona u konce, na té mezinárodní čeká ještě triatlonisty vrchol sezony – už příští víkend se uskuteční finálový závod mistrovství světa ve španělské Pontevedře.