Elita na RunTour: Kreisinger a Sekanová jsou favority v Budějovicích

Elita na RunTour: Kreisinger a Sekanová jsou favority v Budějovicích

První letošní závod běžeckého seriálu RunTour odstartuje již 8. dubna v jihočeské metropoli. Závodu se zúčastní i přední česká běžecká elita, kterou na závodě bude reprezentovat běžec Jan Kreisinger a Lucie Sekanová. 

Jan Kreisinger, atlet, který se specializuje na dlouhé tratě, jako rodák z Českých Budějovic odstartuje v podstatě na domácí půdě. Již v minulých ročnících běžel budějovickou trať a jeho nejlepší čas na 10 km je 30 minut 48 sekund. Na závod aktivně trénuje a trasu běhá v průměrném tempu, které by mohlo hraničit s jeho osobním rekordem.

Elitu mezi ženami bude reprezentovat Lucie Sekanová, běžkyně na střední tratě. Největším hnacím motorem pro Lucii je účast na Letních Olympijských hrách. Od Rio de Janeiro ji dělilo 8 setin sekundy, nicméně nevzdává se a intenzivně se připravuje na Olympijské hry v roce 2020. A tak vyběhne na šestý ročník RunTour a pokusí se na něm překonat svůj nejlepší čas 34:30 minuty, který zaběhla v Českých Budějovicích před dvěma lety. „Trať dobře znám, s přítelem i mamkou jsme si jí už proběhly. Pro mě je RunTour vždy úžasná oddechová záležitost, nejlepší český seriál pro rodiny,“ přiznává Sekanová.

Na RunTour České Budějovice je týden před závodem téměř vyprodáno. Pětka je plná úplně, desítka nabízí poslední desítky míst. Dětský závod je neomezený. Neváhejte s registrací, čas se krátí. Registrace probíhají na www.run-tour.cz.