FORD CHALLENGEPRAGUE: dva měsíce do startu triatlonového svátku

Praha už za dva měsíce ožije světovým triatlonem. Amatéři i profesionálové změří své síly v rámci třetího ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE, který odstartuje v srdci metropole v sobotu 27. července. Na startovní listině nebudou chybět světové i domácí hvězdy.

Atraktivní dějiště triatlonového klání FORD CHALLENGEPRAGUE, který náleží mezi špičkové závody celosvětové série Challenge Family, láká i v letošním roce účastníky z celého světa. V předchozích letech se tato sportovní událost těšila velkému zájmu ze strany profesionálů i amatérů, letos je kapacita ještě navýšena. Momentálně je ve všech kategoriích registrováno přes 800 účastníků, počty narůstají především v hlavním závodě FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE. Zájemci se stále mohou hlásit také do dalších kategorií, tou nejoblíbenější je závod SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON, jehož distance jsou kratší než u klasického triatlonu, a je proto ideální pro amatérské nadšence.

Mám velkou radost, že se k nám vrací závodníci z amatérské i profesionální kategorie. Moc si vážím jejich důvěry. Zároveň je to pro nás každoročně velký závazek, abychom všem zajistili skvělé zážitky, profesionální servis i bezpečnost,“ říká ředitel závodu Tomáš Vrzák.

Stejně jako v loňském roce nechybí na startovní listině zvučná triatlonová jména. Na start se poprvé postaví česká triatlonová hvězda žijící v Austrálii, Radka Vodičková-Kahlfeldt, která před dvěma lety spolukomentovala závod pro Českou televizi. „Jsem moc ráda, že se letos konečně mohu zúčastnit jako závodnice. Praha je světově známá jako úžasné místo pro turisty a závodit přímo v jejím centru bude skvělý zážitek – jak pro závodníky, tak pro jejich rodiny i fanoušky,“ těší se Vodičková-Kahlfeldt.

Mezi startujícími profesionály nebudou chybět vítězové z předchozích ročníků FORD CHALLENGEPRAGUE – Belgičanka Katrien Verstuyft, která ovládla závod v loňském roce, a její krajan Pieter Heemeryck, jenž zvítězil v roce 2017 a vloni skončil třetí. O top příčky bude bojovat vycházející hvězda světového triatlonu Frederic Funk z Německa. Účast přislíbili také vítězka Ironmana 70.3 Britka Emma Pallantová či mistr světa v dlouhém triatlonu a obhájce loňského stříbra z Prahy Pablo Dapena.

Před třemi roky by nás ani nenapadlo, že již od prvního ročníku u nás budou startovat jedni z nejlepších triatlonistů současnosti. Hvězdy jako Javier Gomez nebo Lucy Charlesová si závody pečlivě vybírají,“ uvádí Vrzák. „To, že je můžeme přivítat v rámci FORD CHALLENGEPRAGUE, je otázka dobrých referencí a skvělého servisu, který jim zajišťujeme. Cítí se v Praze dobře a to nás těší.“

Domácí fanoušci se mohou těšit na českou triatlonovou špičku. Simona Křivánková loni figurovala v top desítce, Petr Soukup bude poprvé startovat v elitě a na medailová umístění chce útočit Lukáš Kočař. Na start se postaví také nevidomý sportovec Marek Moflár, bývalý reprezentant v tandemové cyklistice a několikanásobný vítěz Evropského poháru. „V rámci FORD CHALLENGEPRAGUE je silná konkurence a atmosféra je rok od roku lepší, takže se opravdu těším,“ uvádí Moflár.

Světový triatlon odstartuje ze Střeleckého ostrova 27. července 2019. Centrum závodu je umístěno na mostě Legií s cílem ve Vítězné ulici. Připraveny jsou závody ve čtyřech kategoriích – triatlonový víkend otevře v pátek na Střeleckém ostrově běžecký závod dětí HERVIS CHALLENGEJUNIOR, v sobotu je na programu hlavní závod FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE, v jehož rámci čeká na triatlonisty porce 1,9 km plavání, 90 km na kole a závěrečný běh na 21,1 km.

Po úspěchu z předchozích let bude opět připraven závod s názvem SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON, který láká na kratší distance, než je klasický dlouhý triatlon, a je proto určen zejména nadšeným amatérům, kteří mají rádi výzvy a zároveň si netroufají na trať v plné délce. Chybět nebudou ani oblíbené CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY.

Zájemci o start v některém ze závodů červencového triatlonového víkendu se mohou registrovat na webových stránkách www.challenge-prague.com. Současně je spuštěna registrace dobrovolníků, kteří se mohou hlásit prostřednictvím online formuláře na adrese https://challenge-prague.com/dobrovolnici/?lang=cs.

INFORMACE

Termín: 27. července 2019

Místo konání: Praha

Start: Střelecký ostrov

Cíl: Vítězná ulice

PROGRAM 

Pátek, 26. července

  • EXPO – veletrh sportovního vybavení a partnerů závodu (Vítězná a Zborovská ulice)
  • HERVIS CHALLENGEJUNIOR (Střelecký ostrov)

Sobota, 27. července

  • EXPO – veletrh sportovního vybavení a partnerů závodu (Vítězná a Zborovská ulice)
  • SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON (0,38 km plavání, 18 km na kole, 4,2 km běh)
  • FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE (1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km běh)
  • CHALLENGEPRAGUE ŠTAFETY (tříčlenné štafety 1,9 km plavání, 90 km na kole, 21,1 km běh)
Radka Vodičková Foto: Challenge The Championship 2018