GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SK/PL se vrací. Představujeme ročník 2021!

Po roce, který byl v mnoha ohledech zcela bezprecedentní, se GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES vrací do České republiky, Slovenska a Polska v původně plánovaném formátu a připravena přivést na start letošních šesti plánovaných závodů jak elitní běžce, tak i široké pole hobby běžců a běžeckých nadšenců milujících běh v horách a v přírodě.

Závody, zařazené do série GTNS CZE/SK/PL 2021 jsou Salomon Baba-Kamzík (SVK), Czech Energy Team Perun Skymaraton (CZE), Salomon Valašský hrb (CZE), Poludnica Run, Golden Mountains Trail (PL) a finálový závod této národní serie Salomon Jesenický maraton.

Běžci, kteří se chtějí poprat v boji o celkové pořadí musejí absolvovat alespoň tři z pěti závodů základní části a poté se zúčastni finálového závod – Salomon Jesenický maraton, kde získají dvojnásobný počet bodů.

První tři muži a ženy po základní části dostanou pro účast ve finálovém závodě pozvánku a budou spolu s ostatními usilovat o TOP3 v absolutní pořadí, které jim zaručí účast ve velkém finále všech národních sérií na Azorských ostrovech, konkrétně na závodě TRIANGLE ADVENTURE RACE (22. – 24.10.2021). Pořadatel bude plně hradit veškeré náklady spojené s jejich účastí v tomto velmi prestižním závodě. A aby toho nebylo málo, vítězka a vítěz tohoto exotického běžeckého dobrodružství se bude moci zúčastnil GOLDEN TRAIL WORLD SERIES v roce 2022.

SALOMON BABA-KAMZÍK

25.4.2021

Bratislava

26km / +800m

Tento závod je již legendární trailrunningovou akcí. Každoročně se na největším běžeckém festivalu v zemi sejde téměř 1000 běžců. Závod BK26 je součástí GOLDEN TRAIL NATIONAL SERIES CZE/SVK/PL. Trať je vedena většinou ve stínu lesa, s relativně nízkým převýšením 800m a je tedy velmi rychlá.

CZECH ENERGY TEAM PERUN SKYMARATON

8.5.2021

Oldřichovice

41 km / +3.400m

Tvrdě, s bolestí, ale i s úsměvem… Okruh, kde na závodníky čeká šest těžkých stoupání stoupání a na závěr brutální „grande finále“ s následným padákem až do cíle. Jednoduše „Life is Vertical“. Nejtěžší závod celé série.

SALOMON VALAŠSKÝ HRB

29.5.2021

Hutisko – Solanec

30km / +110m

Pohyb, rychlost, tep srdce, euforie, čistá radost z běhu… Závod jedinečnou krajinou a s jedinečnou atmosférou. Běžíte mimo silnice po značených turistických stezkách, které vedou příjemným zvlněným terénem. Nádherný horský hřeben, který vás pohltí svou podmanivou krásou. Zažijete kouzlo přírody uprostřed lesa.

POLUDNICA RUN

12.6.2021

Dämenovská dolina

23km / +1500m

Závod šplhá až na vrchol Poludnica (1549m) – dominantní vrchol v národním parku Nízké Tatry. Dechberoucí a technický závod tradičně láká špičkové horské běžce. Zároveň je to však závod s pohodovoua přátelskou atmosférou, pořádaný běžci a milovníky hor.

GOLDEN MOUNTAINS TRAIL

16.7.2021

Ladek-Zdroj

33km / +1500m

DFBG je jednou z největších běžeckých akcí v Polsku. 3000 běžců, 3 dny, 7 fantastických tras od 10 do 240 km, jedinečná atmosféra včetně programu pro rodiny s dětmi, běh pro děti.

Exkluzivně pro GTNS byla připravena úžasná nová trasa, která se vine kopci a údolími Zlatých hor. Běžci se zde seznámí se starými bukovými lesy, skalními útvary, zříceninami prastarých hradů… Jejich kroky povedou velmi náročným a technickým terénem, plným kamení a kořenů stromů, kde vysoké tempo vyžaduje stálou a vysokou soustředěnost.

SALOMON JESENICKÝ MARATON

21.8.2021

Skřítek

42km / +1800m

Finále GTNS Czech and Slovakia se uskuteční na Salomon Jesenickém maratonu. Zde se rozhodne o celkovém vítězi a vítězce celé série.

Úchvatné scenérie a zároveň těžkou výzvu slibuje závod, jehož trať je vedena po hřebeni zalesněných nejvyšších moravských hor, kolem pramenů a proudících potoků stejně jako hlubokými údolími. Staleté pralesy střídá horská tundra a louky plné kvetoucích květin. Snová krajina, kterou nenaleznete nikde jinde na světě, to jsou Jeseníky.

Nemůžeme se dočkat, až toto běžecké dobrodružství vypukne a těšíme se na setkání se všemi nadšenými běžci.