GR8 TRAILS 2022 LEKI HARRACHOV SKYRACE “ GR8 trails for great people. “

 “Krkonoše jsou naše nejvyšší hory a kde jinde by se měly konat běžecké závody s výzvou v podobě formátu Skyrace, než zde. Organizačnímu týmu Sportvisio, který má dlouholeté zkušenosti s pořádáním běžeckých (terénní, silniční) i překážkových (Gladiator Race) akcí, se podařilo navázat úzkou spolupráci s městem Harrachov a KRNAP, díky které se zde v neděli 18.června 2022 bude konat sportovní svátek LEKI HARRACHOV SKYRACE®. Centrum závodu bude hostit doskočiště skokanského areálu, které nabídne velmi atraktivní podívanou, protože v jeho těsné blízkosti uvidí diváci závodníky probíhat hned čtyřikrát.Tohle je ideální vrchol běžecké sezony, nově v roce 2022 také jako Mistrovství České republiky Skyrace juniorů a U23 a  současně i kvalifikačním závodem pro juniory a U 23 na MS v Itálii. ”

Sportvisio se věnuje organizaci sportovních akcí již jedenáct let a jejich vlajkovou lodí je seriál překážkových běhů GLADIATOR RACE. V posledních letech přibyla ještě trailová série GR8 TRAILS.

Seriál GR8 TRAILS letos  zavítá do čtyř nádherných míst: Podorlicko, Hradec králové, Harrachov, a Český ráj. Běžci mají na výběr z distancí 5, 10 a 21 km.

Bezesporu nejnáročnější zastávkou celé série bude závod v Harrachově s ikonickým závěrem na skokanském můstku K120. Tohle je určitě jeden z profilově a technicky nejtěžších půlmaratonů u nás. Letos bude  Leki Harrachov Skyrace důležitý pro junirské kategorie, které si to zde rozdají nejen o mistrovské tituly, ale i o reprezentační místenky na MS v Itálii.

Tato běžecká akce je však vhodná díky třem variantám tras opravdu pro širokou veřejnost. Nejkratší šestikilometrová vzdálenost s převýšením 280 metrů najde svépříznivce mezi běžci, kteří s trailovým běháním teprve začínají. Střední vzdálenost měří 12 km kde závodníci překonají převýšení 500 metrů. Královská distance v podobě SkyRace® s parametry 21km a převýšením 1350 metrů budí respekt každého zkušeného závodníka a současně vyvolává touhu široké veřejnosti zkusit tuto extrémní výzvu. Závodníci tohoto nejdelšího běhu ochutnají kompletní škálu terénního běhu – lesní traily, zpevněné cesty, sjezdovky nahoru i dolů, brodění Mumlavy, kamenité seběhy i výběhy a panoramata Krkonoš z vrcholku Čertovy hory si užijí dokonce dvakrát.

Každý závodník, který se rozhodne na GR8 Trails přihlásit se může spolehnout, že na něho čeká precizně vyznačená unikátní trasa, bohatý  doprovodný program,  hodnotné ceny pro pódiová umístění. Mimo to ještě  nadstandartní závodní servis, originální medaile pro všechny „finišery“, krásné startovní balíčky a profesionální, ale rodinná  atmosféra.

Takže jestli chcete vyzkoušet trailový běh, tak GR8 TRAILS vás bude bavit.