Halloweenský běh 

Poslední říjnový den je po celém světě známý jako Předvečer Všech svatých, nebo-li Halloween. Oslavte s námi tento den dalším z našich virtuálních závodů, který je součástí seriálu Rok v běhu. Na výběr jsou jako vždy tratě pro začátečníky i pokročilé, a součástí jsou i dvě speciální kategorie, ve kterých nepůjde o to zaběhnout co nejrychleji konkrétní vzdálenost, ale o to užít si závod trochu netradičně. Do nabídky tratí jsme poprvé přidali noční běh a když už je ten Halloween, nesmí samozřejmě chybět ani závod v maskách!

Vyzvěte na závod své přátele a kamarády a utkejte se napůl v reálném i virtuálním světě.

Trocha historie

Název Halloween vzniknul zkomolením původního jména All Hallows’ Eve, kterým se ve staroangličtině označoval předvečer dne všech svatých a lidé si v tento den připomínají své zesnulé předky již od 18. století. V zemích, ve kterých se Halloween slaví je také zvykem oblékat se do děsivých kostýmů a masek, dětí koledují o sladkosti a na cestu jim u toho svítí vyřezávané dýně, které jsou známým Halloweenským symbolem i u nás. Z těchto tradičních zvyků se v dnešní době stala již především zábava, při které se setkávají přátelé a rodiny s dětmi a snaží se vymyslet co nejděsivější masku, nebo vyřezat co nejstrašidelnější dýni. No a protože pro nás je největší zábavou nazout běžecké boty a vyrazit na závod, rádi se s vámi potkáme na startu další virtuální výzvy s Halloweenskou tématikou.

Závodní tratě

Na výběr bude opět z různých závodních tratí, ale krom těch tradičních nás čekají i dvě mimořádné kategorie – noční závod a závod v maskách. V těchto závodech nepůjde o to uběhnout co nejrychleji konkrétní vzdálenost, ale o to užít si závod zase trochu jinak a v případě běhu v maskách hlavně s dětmi. Délka obou tratí bude minimálně kilometr, ale největší výzvou bude v tomto případě buď vyběhnout za tmy, nebo vymyslet jakýkoli kostým/masku a vyběhnout v převleku

Pokud se rozhodnete běžet noční závod Noc duchů, myslete na to, že je víc než kdy jindy potřeba dbát na bezpečnost a být dobře vidět. Na noční běh si tedy určitě vezměte čelovku a ideálně i další ochranné prostředky (např. blikací nebo reflexní pásky). Pro účast v závodu je nutné absolvovat běh ZA TMY, což budeme kontrolovat podle času běhu, který musí být vidět na důkazní fotografii z vaší aplikace a uběhnout alespoň 1 km (pokud uběhnete kilometrů víc, ničemu to nevadí). O absolvovanou vzdálenost ale v tomto závodě vůbec nejde a zažít výjimečnou atmosféru nočního běhu tak může úplně každý.

Běh strašidel, tedy běh v maskách, budete asi většinou absolvovat s vašimi dětmi, podmínkou to ale není. Závod je určný pro každého, kdo se rád alespoň na chvíli schová do kostýmu či alespoň namaluje něco na obličej a uběhne tak alespoň 1 km (pokud uběhnete kilometrů víc, ničemu to nevadí). Kreativitě se meze nekladou a každá snaha se počítá. Jako vždy jde především o to zpestřit si závodní den a započítáme každou masku či kostým, ve které poběžíte. Pro účast v tomto závodu je nutné absolvovat běh v převleku/masce či namalovaným obličejem a do výsledků nahrát 2 fotografie (jednu s důkazem o absolvovaném běhu a druhou, na které na sobě máte kostým/masku, ve které jste běželi).

Všímáme si, že s námi často chcete závodit i pokud zrovna nemůžete běhat, nebo se teprve snažíte z chůze rozběhnout. Do nabídky jsme tak opět zařadili i dvě závodní kategorie v chůzi. Vybrat si můžete buď závod na 10 km nebo na 25 km.

Přehled tratí:

 • Noc Duchů (noční běh) – alespoň 1 km
 • Běh strašidel (běh v masce) – alespoň 1 km
 • Předvčer všech svatých – 3,110 km
 • Hon na dýně – 5 km
 • Ďábelský běh – 6,66 km
 • Drákulova desítka – 10 km
 • Lampiónový běh – 15 km
 • Útěk do bezpečí – 21 km
 • Chůze – 10 km
 • Chůze – 25 km 

Dětské závody:

 • 500m
 • 1000m
 • chůze 5 km

Ukazuje se, že děti mají velkou radost nejen ze získaného diplomu či medaile, ale i ze závodění samotného. Kategorie jsme se rozhodli ponechat stejné jako v předešlých závodech a to podle stáří dítěte od 0,5km do 1km. Určitě jsou mezi dětmi i takové, které možná svou trasu v kuse neuběhnou, ale to nevadí, část trasy mohou zdolat třeba i chůzí. Pokud by ani to nezvládli, systém jim dovolí přihlásit se i na závod kratší délky 0,5km s tím, že ale nebudou oficiálně zařazené do výsledného pořadí daného závodu, aby neovlivnili výsledky o dost mladších dětí. I tak ale získají diplom a medaili. Velice se však přimlouváme za to, abyste děti nechali vyběhnout opravdu na celý závod. Věříme, že jej každý zdolá sobě vlastním způsobem. Pokud ale budou vaše děti chtít zdolat celý závod jen chůzí, mají možnost přihlásit se na 5 km dlouhý závod v chůzi.

Pamatujte, že zejména u dětí není důležité jak rychle délku uběhnou, ale že se na trať vydají a celou ji s radostí dokončí.

Tip: Pokud mrně stagnuje, že nechce běžet trasou, závoďte s ním třeba během kolem baráku či po zahradě. 500m jde naběhat opravdu rychle prakticky všude a prcek ani nezaznamená, že už to uběhnul, utaháte ho a po obědě vám třeba ještě půjde i spát ????

Startovné a registrace

I v tomto závodě zachováváme již dříve vyzkoušený model, při kterém pro vás ponecháme startovné zdarma. Placené je pouze tehdy, pokud budete chtít dostat až domů do schránky krásnou dřevěnou MEDAILI.

Běhejte s námi celý rok

Halloweenský běh je druhým závodem 1. celoročního virtuálního běžeckého seriálu Rok v běhu a medaile z tohoto závodu bude stejně jako všechny další ze závodní série zapadat do speciálního dřevěného rámečku, který si můžete objednat při registraci na jakýkoli závod seriálu. Termíny všech závodů jsou již teď zveřejněné zde a registrace postupně spouštíme.

Chci vědět víc o seriálu Rok v běhu

Výhody registrace

K registraci si můžete přiobjednat:

 • krásnou dřevěnou medaili, která Vám přijde poštou přímo do schránky
 • zvýhodněné roční předplatné RUN magazínu se všemi výhodami
 • zvýhodněné sušené maso/jerky od českého výrobce Usušil & syn s příchutí Hovězí s pepřem

Za podporu moc děkujeme i partnerům, kteří nám věnují ceny pro závodníky. Protože to není naposledy, kdy nás tímto způsobem podporují, budeme rádi, když si i vy najdete čas projít jejich webové stránky. Možná narazíte na něco, co vás zaujme natolik, že vás to bude doprovázet běžeckým životem.

Pravidla závodu

 • Pro změření trasy můžete využít sportovní hodinky nebo kteroukoli běžně dostupnou mobilní aplikaci, např. Endomondo, Runtastic, SportsTracker, Strava a další, která měří požadované hodnoty (čas, uběhnutou vzdálenost, případně nastoupené metry).
 • Výsledky běhů je možné nahrávat i zpětně, to znamená, že nevadí, pokud nejdřív trať uběhnete a až pak se zaregistrujete do závodu. Běh ale musíte absolvovat v termínu závodu tedy od 28.10. – 1.11. a výsledek nahrát nejpozději do půlnoci posledního závodního dne.
 • Uběhnutá vzdálenost nesmí být kratší, než na kterou jste se přihlásili. Pokud ale uběhnete víc, nic se neděje. Nás systém váš výsledek přepočítá na požadovanou délku.
 • Nespornou výhodou virtuálních běhů je, že se jich můžete zúčastnit kdekoli a výběr trasy je zcela na vás. Aby byl ale závod co nejvíce férový, trasa nesmí být jen z kopce a celkové převýšení tak musí být vyšší než 0.