INOV-8 THE DESCENT: Šílený běžecký závod se vrací na nejtěžší sjezdovku světa 

Den D letos připadá na 5. Října. Po sněhu nebudou ani památky, ale startovní brána Hahnenkammu – nejtěžší sjezdovky světa – přesto ožije. Nervózně podupávající skluznice lyží, ale protentokrát vystřídají podrážky běžeckých bot. Bude se totiž konat druhý ročník závodu INOV-8 The Descent a jen těžko najdete větší běžeckou výzvu, než je seběhnutí nejtěžší sjezdovky světa na čas.

INOV-8 – The Descent je závod, který přitahuje běžce bez pudu sebezáchovy, mistry ve sbíhání a všechny milovníky šílených výzev. Slovo seběh ale na Hahnenkammu získává zcela nový rozměr. 350 metrů a maximální sklon 80% jsou parametry, se kterými se jinde nesetkáte. Zkrátka letecké dny v běžeckém podání. Přijde vám to šílené? To ještě nevíte, že nestačí seběhnout dolů přímou linií. Místo toho musí běžci kopírovat trasu závodu vytyčenou sjezdařskými brankami. 

Překonej výzvu, která nemá obdoby

Odvaha, síla, technika. To jsou tři klíčové body pro úspěšné absolvování této výzvy.

Odvahu budete potřebovat těsně před startem, protože pohled ze startovní brány na prudký svah před vámi dokáže spolehlivě rozklepat kolena. 

Bez pořádné síly nemáte šanci takto prudký sklon zdolat. Máte za to, že nejtěžší je vystoupat na vrchol? Omyl, nejtěžší je dostat se z vrcholu rychle zpátky dolů a The Descent vás o tom spolehlivě přesvědčí.

Správná technika seběhu je pak dalším dílkem skládačky, aby se časomíra zastavila na čísle, které bude atakovat výkon loňského vítěze Daniela Hausera, který zvládl 350 metrů na Hahnenkammu proletět za 22,18 vteřin. Nejrychlejší ženou loňského prvního ročníku byla Lisa Kroll v čase 00:54,65.

Závod probíhá ve dvou kolech. První na řadě je kvalifikace, ze které postoupí nejlepší muži a ženy do finále, kde budou v obou kategoriích bojovat o velmi zajímavé prize money 300€.

Po úspěšném prvním ročníku letos očekává rakouský Kitzbühel ještě větší účast a ještě větší konkurenci. Tahle příležitost se totiž naskytne na celém světě pouze jednou za rok.

Seber odvahu a vyprav se za jedinečným zážitkem, který nemá obdoby. Více informací se dočteš na webu závodu www.descent.inov-8.com/