Janatová obsadila na Světovém poháru v Lahti 42. místo na desítce

Běžkyně na lyžích Kateřina Janatová byla jedinou českou ženskou zástupkyní v desetikilometrovém závodě Světového poháru, který se konal v neděli 27. února ve finském Lahti. Jilemnická běžkyně obsadila 42. místo. Pro vítězství si v závodě klasickou technikou s intervalovým startem doběhla Norka Therese Johaugová.

Pro lyžařské fanoušky to byl dokonalý den – zaplněné tribuny, slunečné počasí a skvěle obsazený závod. Kateřina Janatová, pro kterou je klasika její slabší disciplínou, do něho vstoupila se startovním číslem 9. Od prvních kilometrů jí mezičasy předurčovaly umístění na hraně čtvrté a páté desítky – v konečné výsledkové listině jí patří 42. místo. Za vítěznou Norkou zaostala o 2 minuty a 36 sekund.

„Výsledkově to bohužel nedopadlo příliš dobře. Nedokázala jsem se dostat do vyššího tempa, i když se mi klasika letos jezdí dobře,“ vzkázala z Lahti Janatová. „Měla jsem výborné lyže, které skvěle stoupaly. A také fanoušci vytvořili úžasnou atmosféru. Závody s nimi jsou úplně o něčem jiném.“