jeden za všechny všichni za jednoho – Vltava Run

360 kilometrů, dvanáct běžců, dvě auta, jeden tým, to je Vltava Run. Neobyčejný závod v neobyčejném prostředí. Již pět let se běhá tento závod od pramene Vltavy do Prahy. Pět let si běžci užívají nepohodlí, stresu a úžasné radosti.

Autor: Michal Hrabec Running2.cz

„Máš ještě 10 minut, v klidu se připrav.“ Uklidňuje mě kapitán týmu Filip. Než to dořekl už slyším: „Michale rychle, Martin je tady! Běžíš!“ Kvapně dotahuji tkaničku zapínám hodinky a stavím se na předávku. Přebírám štafetu a běžím. Adrenalin je na úplném stropu. Startuji v maximální intenzitě, tepovka letí na 180 a drží se tam až do konce mého úseku. Předávka Soni a rychle do auta na přejezd. Teď se bude střídat další, po Soni ještě další tři členové našeho týmu. Pak se vymění auta a my budeme mít pár hodin na odpočinek.

V autě je skvělá atmosféra, všichni jsme uvolnění a ta trocha nepohodlí nás jenom stmeluje. Jakmile se stavíme na předávku něco se v nás mění. Najednou víme, že neběžíme jen za sebe, jako 12 mušketýru bojujeme za jeden tým. Zbývá posledních pár úseků většina z nás má za sebou 3 běhy v maximálním tempu. Zbývá poslední běžec. Dan vybíhá a zjišťuje, že něco není v pořádku, chytají ho velké křeče, ale ví, že musí běžet naplno. Máme minimální rezervu abychom doběhli pod 30 hodin. Čekáme před cílem, už ho vidíme, je utrápený, ale stíhá to, zbývají 3 minuty. Přidáváme se k němu a společně protínáme cílovou čáru. 29:57 cíl splněn je to za námi a my jsme nejšťastnější tým.

Slovo pořadatelů:

O víkendu 12. a 13. května proběhl již pátý́ ročník běžeckého štafetového závodu Vltava Run. Na start na šumavském Zadově se letos postavilo celkem 3473 běžců v 294 týmech, aby zdolali 36 v průměru 10 km dlouhých úseků vedených těmi nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech. Trať dlouhou 360 km s cílem na travnaté pláži u sportovního centra Hamr v Praze Braníku zdolal nejrychleji v hlavní  kategorii 10-12 běžců tým Winehouse.cz v čase 23:23:57.

Závodu se opět účastnil i tým nevidomých běžců Nadace Leontinka a jejich neskutečné výkony, kterými dávali zabrat i svým trasérům, budili obdiv na všech úsecích.

“Všechny týmy si zaslouží uznání, všichni běžci podali fantastické výkony a i přes drobné komplikace docíle nakonec dorazilo všech 294 týmů. Atmosféra během celého závodu byla skvělá,” uvádí Květa Látalová adodává: “Závod byl na podzim loňského roku vyprodán za pouhých 45 vteřin. Zájem byl tedy opět obrovskýa podle reakcí na letošní ročník soudíme, že bude i o ten příští.”Výsledky Vltava Run 2018 a další informace k závodu najdete na www.vltavarun.cz . Na Facebooku aInstagramu se během závodního víkendu pod hashtagem #vltavarun nashromáždilo obrovské množstvífotografií od samotných běžců, které jednoznačně naplňují slogan této formátem, trasou i příběhem jedinečnéakce: „Jedna výzva, spousta zážitků“.