Jizerská 50 bez lyží? Vydejte se na slavnou trať

Letní varianta Jizerské 50 se běžela už loni, teprve letos ale doopravdy platí, že se vydá po trase slavného běžkařského závodu. Závody na 50, 23 a 12 kilometrů se konají v sobotu 5. září.

Už loni bylo startovní pole hodně početné. Na trať se vydalo přes 700 závodníků. Letos ale bude toto číslo ještě výrazně vyšší. Už týden před startem čítala startovní listina přes 1 200 jmen.

Online registrace bude spuštěna do středy, příhlásit se ale bude možné také na místě. Na účastníky čeká zajímavý startovní balíček včetně funkčního trika značky Craft v hodnotě 750 Kč.

Trasa nejdelšího závodu na 50 kilometrů přesně kopíruje zimní Jizerskou 50, kratší závody na 23 a 12 km nabízí to nejlepší z okolí Bedřichova. Na trasách udělali pořadatelé změny: úsek Závory-Gregorův kříž-Hřebínek-Bílé kuchyně se na 23 km poběží opačným směrem než loni, na 10 km je vynechán prudký lesní seběh k přehradě Černá Nisa.

Kromě běžeckého trička si mohou závodníci v Bedřichově rozšířit běžeckou výbavu ještě více – o sportovní ponožky a běžeckou láhev. Stačí absolvovat kterýkoliv ze závodů ČEZ Jizerská 50 RUN s mobilní aplikací EPP – Pomáhej pohybem a pomoci tak vyběhat peníze pro vybraný charitativní projekt. Ponožky získá pětistovka závodníků, která s aplikací EPP odběhne některý ze závodů a dorazí do ČEZ FUN zóny, která bude umístěná v zázemí. Kdo přijde i v oranžovém triku, dostane zmiňovanou sportovní láhev navrch.

ČEZ Jizerská 50 RUN je součástí seriálu Běhej Lesy, který už letos zamířil do tří různých lokalit a právě na Bedřichově svoji letošní pouť končí. Už v červnu se běželo na Karlštejně, kde trať vedla jinak uzavřeným lomem Velký Amerika, červenec nabídl závod v nádherném prostředí Lednicko-valtického areálu, v srpnu pak seriál pokračoval v Bílé v Beskydech, kde závodníky na start vyvezla čtyřsedadlová lanovka.

Text: red | Foto: Běhej Lesy Bílá