Jubilejní 10. ročník půlmaratonu oslavíme společně v Havlíčkově Brodě!

Jubilejní 10. ročník půlmaratonu oslavíme společně v Havlíčkově Brodě!

24. září 2022 se již tradičně prožene historickým centrem a po nově zrekonstruované cyklostezce města Havlíčkův Brod závod na 21,1 km. V pořadí již 10. ročník oslavíme společně pohybem!

Pro letošní ročník se nám podařilo získat pořádání Krajského přeboru Vysočiny v půlmaratonu (platí pro všechny registrované atlety z kraje Vysočina). Přeborníky kraje Vysočina vyhlásíme v mužské a ženské kategorii. Zároveň se v rámci Havlíčkobrodského půlmaratonu uskuteční Mistrovství UNITOP ČR pro policejní sport. „Naším cílem je, vedle podpory královny sportu a prezentace krás města Havlíčkův Brod, také získání příspěvku na podporu vzdělávání a sportu mládeže. Příspěvek poputuje z každého zakoupeného startovního čísla do středních škol v Havlíčkově Brodu a atletického oddílu.“, uvedl člen organizačního týmu a havlíčkobrodský rodák Jiří Brychta.

Na své si přijdou nejen vytrvalostní sportovci. Pro milovníky kratších tratí a takzvané „Hobby“ běžce, bude připravena kategorie Lidového běhu s tratí o délce 5,2 km. Samozřejmě nepřijdou zkrátka ani ti nejmenší v dětských závodech. Specialitou pro soutěživé firmy a skupiny pak bude Štafetový běh 4 x 5,2km.

Běžci mohou získat zvýhodněné startovné nákupem přes internet do 10. září, registrace do závodů je však možná i na místě.

Závod navíc odstartuje česká rekordmanka v půlmaratonu Moira Stewartová.

Akce se koná pod záštitou a za podpory města Havlíčkův Brod.

WEB: www.hbpulmaraton.cz, www.sportfactoryteam.cz/beh

E-mail: sportfactoryteam1@gmail.com

Tel.: +420 777 301 678

FB: @havlickobrodskypulmaraton

IG: @hbpulmaraton