Karlovy Vary se těší na olympijské hvězdy a světový pohár v triatlonu

Karlovy Vary ovládne olympijská atmosféra. V nádherném lázeňském centru se už pošesté uskuteční závod Světového poháru v olympijském triatlonu, kterého se zúčastní i hvězdy z her v Tokiu a Riu. Novinkou v programu bude divácky velmi atraktivní závod smíšených štafet, který se koná na mimořádně krátkých distancích a který je rovněž součástí olympijského programu. CITY TRIATHLON Karlovy Vary ovšem nabídne o víkendu 9.-11. září i závody pro veřejnost, děti a atraktivní kulturní program.

Předloni v Karlových Varech závodili olympijští vítězové Nor Blummenfelt a Bermuďanka Duffyová. V minulém roce proběhli jako první cílovou rovinkou na nádherném Divadelním náměstí Němec Priester a Švýcarka Derronová, kteří patří k největším talentům světového triatlonu. Kdo se bude radovat z vítězství ve Světovém poháru letos?

„Startovní listina bude odtajněna až měsíc před závodem, už teď ale máme informace, že by se k nám měl vrátit hvězdný triatlonový pár Richard Murray a Rachel Klamerová,“ říká ředitel závodu Vladimír Malý. Murray je čtvrtým mužem z olympiády v Riu a vítězem finálového závodu mistrovství světa z roku 2015. Klamerová patří dlouhodobě do nejužší světové špičky.

Na startu nebude chybět ani kompletní česká špička včetně olympioniček Petry Kuříkové a Venduly Frintové. „Světový pohár v Karlových Varech? Není nic víc. Je tu nejnáročnější trať, na jaké se světový triatlon jezdí. Závodníci pak odjíždějí úplně hotoví, přesto každý rok přijíždí hrozně moc hvězd. Je tu super konkurence,“ říká další reprezentantka Tereza Zimovjanová o závodě, který se koná na distancích 1500 metrů plavání, 40 km cyklistika a 10 km běh.

Světový pohár je vyvrcholením celého závodního závodu, který v pátek otevřou Český pohár žáků a také novinka v rámci karlovarského programu: závod smíšených štafet na velmi krátkých distancích. S ním mají pořadatelé velké plány. „Letos se jedná o test event, proto se uskuteční na Rolavě. V následujících letech bychom ale byli rádi, kdyby se plavalo v korytě říčky Teplé a celý závod se tak uskutečnil v lázeňském centru. Budeme také usilovat o jeho zařazení do kalendáře Světového poháru,“ říká Vladimír Malý.

V sobotu se uskuteční závod Age Groups, který je otevřen všem rekreačním sportovcům toužícím po úžasném zážitku ze závodu na nejkrásnější triatlonové trati na světě. Plavecká část o délce 750 metrů se uskuteční na Rolavě, 20km cyklistická část zavede závodníky do lázeňského centra a 5km běh pak končí přímo na Divadelním náměstí, kde bude opět centrum celého závodu.

Za sportem i za kulturními zážitky

Právě z Divadelního náměstí budou mít fanoušci nejlepší přehled o celém dění, protože tu vyroste nádherná triatlonová aréna s velkou tribunou, velkoplošnou obrazovkou, pódiem a stánky partnerů.

CITY TRIATHLON Karlovy Vary spojuje také v letošním roce síly s populární kulturní akcí VARY°ZÁŘÍ, v rámci které budou nejkrásnější karlovarské budovy nasvíceny lasery a videomappingem a za kterou každoročně přijíždějí do města desítky tisíc návštěvníků. Společný pak bude i kulturní program na Divadelním náměstí, který ozdobí vystoupení populárních hudebních skupin a DJ’s.

Více informací o závodu včetně kompletního harmonogramu najdete na webu www.citytriathlon.cz.