Kde v Tichém údolí nohy hlasitě úpí aneb Běhej s námi do cíle v Suchdole

Kde v Tichém údolí nohy hlasitě úpí aneb Běhej s námi do cíle v Suchdole

Ve finiši předvede to nejlepší druhý ročník seriálu Běhej s námi. V sobotu (27. 6.) se koná v Suchdole „v plné palbě“, což znamená, že poběží i dětské kategorie, chystá se slavnostní vyhlášení celkového pořadí a díky podpoře městské části ve druhé části celodenního programu vystoupí kapela Docenti.

Seriál se rozběhl v Tuchoměřicích a Statenicích ještě v zimě, po vynucené pauze přežil atak čínské chřipky, a pokračoval úspěšně před dvěma týdny v Úněticích. A teď vyvrcholí v Suchdole. Správně, opět na západním okraji metropole, na obyvatele jehož částí Běhej s námi cílí, ale zároveň chce tuto oblast objevit pro běžce ze vzdálenějších částí (nejen) Prahy.

Epicentrum tentokrát vyroste stejně jako loni v Komunitní zahradě v Suchdolské ulici vedle fotbalového hřiště. Tam se také natočí dětské okruhy. Trať dospělé šestky vede opět jako loni po zpevněných cestách směrem k Vltavě do Roztockého háje, Tichým údolím do Roztok a zpět. Ač se to na první pohled nezdá, převýšení 96 metrů zatahujícího kopce ve druhé polovině dá zabrat. A pokud se ještě přidají očekáváné letní teploty.

Na druhou stranu teplo si běžci zaslouží, v dosavadních podmínkách si ho zatím příliš neužili. A vychutnají si i pohodu v zázemí s opékáním buřtů, Únětickým pivem a muzikou DJ Patrika Rokla. Potvrdit pozice lídrů by měli přijet Jiří Chyba (i když ten má o víkendu i dva závody Pražského poháru horských kol) i Katarína Třísková. Bojovat se bude hlavně o další body (o druhé místo se těšně tlačí Herold, Sedláček a Procházka, resp. Dvořáková se Zborníkovou), neboť první tři muži i ženy v konečném žebříčku, kam se započítávají tři nejlepší výsledky, berou i prize-money celkem 12 000 Kč.

Přihlášky na www.sportchallenge.cz, prezentace na místě od 9 ráno, děti začínají podle věku postupně od 10.30 a hlavní závod startuje ve 12.30. „Stále platí, že pravidelní účastníci mohou využít své startovní číslo na všechny čtyři závody,“ dodává Jan Plachý z pořadatelské agentury eventime.cz.

Více na behejsnami.com nebo Facebooku.