Kdo bude novým triatlonovým šampionem ve sprintu?

Kdo bude novým triatlonovým šampionem ve sprintu?

O nových českých mistrech ve sprint triatlonu se bude rozhodovat na Brněnské přehradě. Jubilejní 30. ročník závodu INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno se uskuteční v sobotu 28. května a síly při něm změří mimo jiné olympijští triatlonisté s předními českými reprezentanty v dlouhém triatlonu.

V minulosti byl tradiční brněnský závod součástí Evropského poháru nebo Světové série, letos se uskuteční jako druhý díl Českého poháru v olympijském a sprint triatlonu a také jako mistrovství republiky ve sprintu.

Už nyní je jasné, že Česko bude mít nové šampiony. Ve startovní listině totiž nefigurují držitelé titulu z roku 2021, kterými jsou Jan Volár a Alžběta Hrušková. Kvůli termínové kolizi se Světovým pohárem v italské Arzacheně a s mistrovstvím Evropy v super sprintu, které hostí polský Olštýn, se závodu nemůže zúčastnit ani celá řada dalších českých reprezentantů.

Přesto se diváci mohou těšit na zajímavé startovní pole – do boje o nejvyšší příčky totiž mohou promluvit čeští reprezentanti v dlouhém triatlonu. Ve startovní listině figuruje například jméno Simony Křivánkové, která v minulé sezoně ovládla všechny závody Českého poháru v dlouhém a středním triatlonu a před týdnem si připsala vítězství také na PálavaRace. Druhá tam skončila Helena Kotopulu, která se rovněž postaví na start brněnského závodu. Mezi největší favoritky budou patřit juniorská reprezentantka Kateřina Mičková, bývalá elitní reprezentantka Tereza Svobodová a také Šárka Půstová, která se vrátila ze studia na americké univerzitě Queens.

V závodě mužů bude na český titul útočit reprezentant Filip Václavík, juniorský talent Jakub Marek a také domácí závodník Lukáš Kočař, čtvrtý muž loňského mistrovství světa v terénním triatlonu a sedmý muž z mistrovství Evropy ve středním triatlonu.

Plavecká část odstartuje v přístavišti v bezprostřední blízkosti ikonické jedenáctimetrové kotvy a bude měřit 750 metrů. Cyklistickou část o délce 20 kilometrů i běžeckou část měřící 5 km pak triatlonisté absolvují na Staré dálnici. Cílový prostor a depo se budou nacházet před hotelem Santon.

Závodní program odstartuje v 10 hodin dopoledne OPEN závodem, který je součástí KALÁB triatlonové ligy. Ve 12:30 se na trať vydají ženy, ve 14:30 odstartuje závod mužů.