Kdo bude prvním českým mistrem překážkových závodů?

Stačilo pár let a překážkové běhy se staly obrovským fenoménem. Jen otázkou času tedy bylo, kdy se bude konat také historicky první mistrovství republiky. Ten den se blíží. Závod se uskuteční v rámci seriálu INOV-8 Gladiator Race v sobotu 6. května v Milovicích.

Na závodníky čeká trať dlouhá 10 kilometrů s více než 28 překážkami, které budou rozmístěné po milovickém tankodromu. Tři nejlepší z každé kategorie se pak kvalifikují na evropský šampionát OCR v Holandsku.

„Pracujeme na projektu, který je pro rychle rostoucí komunitu OCR v České Republice zlomový. Nic takového tu ještě nebylo. Chceme přinést lidem něco úplně nového. Možnost vyzvat ty nejlepší OCR závodníky z ČR na jedné trati v netradičním formátu. V závodě o titul Mistra České republiky,“ říká Petr Vinický člen OCRA-CZ a mistr světa v mix štafetách 2016.

Účastníci mohou očekávat běžecky náročný terén udržovaný pásy tanků, zákopy, tankové příkopy a valy. Dále pak speciální překážky (plazení pod tankem, vojenské drilové překážky, hluboké bahenní tůně). „Bývalý vojenský prostor je přímo ideální pro tento druh závodů. Členitý terén se spoustou výběhů a zákopů společně s těžkou vojenskou technikou doplněný o klasické OCR překážky,“ naznačuje charakter trati spoluzakladatel INOV-8 GLADIATOR RACE Pavel Cibulka.

Ambasadorkou a favoritkou ženské kategorie bude Zuzana Kocumová, dvojnásobná Mistryně světa v překážkových bězích.

Tento závod je součástí celého víkendu GLADIATOR RACE, kdy jsou na programu noční závod NIGHT GLADIATOR RACE 5.5.2017 (300 startujících), sobotní (6.5.207) MČR, nedělní (7.5.2017) GLADIATOR RACE (800 startujících) a dětský KIDS GLADIATOR RACE (260 startujících).

text: red | foto: pořadatelé