Kdo získá prestižní triumf? CZECHMAN hledá nové vládce

Více než 800 závodníků figuruje na startovních listinách jedné z největších triatlonových akcí v Česku. Už tento víkend se nedaleko Pardubic uskuteční CZECHMAN, kterým vyvrcholí letošní ročník Českého poháru v dlouhém triatlonu. Na programu jsou ale také kratší, plavecké a dětské závody. 

Jeden z vrcholů domácí triatlonové sezony je tady. Na start CZECHMAN Triatlonu se v sobotu 4. září postaví více než 570 závodníků, kteří absolvují 1,9 km plavání v písníku Hrádek, 90 km rovinaté cyklistiky v okolí Dolan a nakonec 21 km běhu. „Kvůli dopravním omezením jsme byli nuceni upravit běžeckou část, která se bude letos nově skládat ze čtyř okruhů. Díky tomu bude kontaktnější a divácky atraktivnější,“ říká ředitel závodu Tomáš Petr.

Také letos se mohou diváci těšit na impozantní pohled, který jim naskytne několik stovek triatlonistů najednou se vrhajících do vody. Tentokrát mezi nimi ale nenajdou nejlepší české reprezentanty – chybět budou Tomáš Řenč, Lukáš Kočař, Jakub Langhammer, Pavel Hradil, Petr Soukup i Matěj Burian, který před týdnem vyhrál mistrovského Pilmana. 

Číslo 1, které nosí obhájce prvenství, tak letos pořadatelé přiřadili Slováku Karolu Džalajovi, který vyhrál pardubický závod už před pěti lety. A další favorité? „S dvojkou pojede Jan Wainer, s trojkou Jan Šneberger, s šestkou Pavel Wohl. A na poslední chvíli se přihlásil také David Jílek,“ říká Tomáš Petr.

V závodě žen bude jasnou favoritkou Simona Křivánková, která už je jistou vítězkou Českého poháru s drtivou bilancí tři závody – tři vítězství. Poslední zaváhání si připsala před rokem právě na závodu CZECHMAN, kde ji zastavilo ledové počasí se silným větrem a deštěm. 

K dalším favoritkám budou patřit Helena Kotopulu, která před týdnem ztratila na Pilmanovi na Křivánkovou jen minutu a půl, a také Hana Kolářová. „Myslím, že tento závod může být ještě vyrovnanější. Hanka Kolářová výborně plave a je silná na kole, proto může závod hodně zdramatizovat,“ předpovídá Tomáš Petr.

Hlavní závod je na programu v sobotu, první starty se ovšem uskuteční už v pátek, kdy se koná CZECHMAN Swim. Ten je součástí Českého poháru v dálkovém plavání. V neděli se uskuteční CZECHMAN SHORT Triatlon na tratích 0,6-26-6 km a CZECHMAN Kid’s, který je součástí Českého poháru žáků.

Více informací o závodě najdete na www.czechman.cz.