Těžká výzva v Kilpi Trail Running Cupu. Poběží se na Ještěd

Těžká výzva v Kilpi Trail Running Cupu. Poběží se na Ještěd

Letošní ročník největšího tuzemského seriálu běhů v terénu Kilpi Trail Running Cup se pomalu, ale jistě blíží k svému závěru. Aktuálně na běžce čeká Ještěd Sky (half) marathon. Letos má závod celkové převýšení 1 350 metrů a protahuje se na půlmaraton. Tento vrchol je symbolem a dominantou Libereckého kraje a to svojí polohou i výškou 1012 m. Včetně stavby, která za svou jedinečnou architekturu získala Perretovu cenu a stala se národní kulturní památkou a stavbou století. Formu zde můžete prověřit už v neděli 18. září

„Přitvrdili jsme, protože to lidé chtějí. A my chceme mezi skyrunningové závody (součást Bohemia Industry Skyrunner Czech series). Taky opouštíme i zbytky asfaltu a jdeme jen do terénu,“ potvrzuje ředitel závodů Martin Dvořák.

Co letos účastníky čeká?

– 1 350 metrů převýšení na 21km dlouhé trati závodu
– čtyřikrát nahoru, čtyřikrát dolů
– dvě občerstvovací stanice s vodou a s ionotovými nápoji
– předpokládaný čas na tuhle porci km je asi čtyři hodiny

Kudy povede trasa

Trasa křižuje ještědský hřeben z jedné strany na druhou a nabízí krásné výhledy. Start závodu je v Horním Hanychově a začíná se pěkně zostra, sjezdovkou nahoru. Ty, kdo mají za sebou Krkonošský závod to ale nepřekvapí. Těsně před vrcholem se kousek klesne a potom už konečně vystoupáte až na vrchol. Trasa padá na druhou stranu hřebenu, která je ještě malebnější. Z Plání pod Ještědem přichází konečně kousek hřebenovky, i když ne na dlouho. Ale to už budete dávno za půlkou a to pokaždé vlije do žil trochu nové naděje a sil nohám. Do cíle se padá stejným svahem, kterým se začínalo.

Nejen sportem je běžec živ

Proto ty, co si chtějí dopřát architektonickou vložku, doporučujeme prohlédnout si unikátní architekturu hotelu, který si vysloužil místo v seznamu UNESCO.

Pro hobíky

Kratší „hobby“ verze měří 9 km, má 600 metrů převýšení na (prvních) dvou velkých kopcích.

Text: red a pořadatelé | Foto: pořadatelé