Kilpi Trail Running Cup se uzavře v přírodě českoněmeckého pohraničí

Kilpi Trail Running Cup se uzavře v přírodě českoněmeckého pohraničí

Kilpi Trail Running Cup jde do finále. Posledním závodem letošního ročníku bude úplně nový závod v Českém lese. Koná se tuto neděli 23. října. Osmnáct kilometrů s převýšením 240 metrů se bude vinout po opuštěných osadách pohraničí s centrem v obci Nemanice. Na startu nebude chybět ani Róbert Štefko.

„Chtěli jsme nabídnout zase úplně nový zážitek,“ vysvětluje ředitel nevětšího tuzemského seriálu terénních běhů Martin Dvořák. Jak se mu to dařilo v předcházejících případech, potvrzují úspěšné závody třeba na Lipně, v Krkonoších, nebo na Dolní Moravě, ale i městských terénech Ostravy či pražského Petřína.

Trasa KTRC v Plzeňském kraji na Domažlicku vede z Nemanic. Odtud přes Novosedly, dále přes bývalé osady Lískovec, Pilu a Mýtnice a hraniční přechod Lučinu se dostane do Bavorského lesa k Untergrafenriedu a Höllu, po traverzu ve výšce 600 metrů pod vrcholem Pod zámečkem běžíte zpět.

„Je to trailový povrch, všechno možné. Sice víc asfaltu než jsme zvyklí, ale hodně pestré, kombinované. Počítali jsme s pokročilejším podzimním počasím, doporučujeme terénní boty, ale ne extrémně hrubý vzorek,“ vykládá Dvořák.

Startuje se ve 12.45, limit činí 2 hodiny. Už ve 12 se běží Baby trail a ve 12.10 Junior trail. Připravena je i kratší desetikilometrová verze. Prvních 150 přihlášených získá modré triko KTRC 2016 zdarma.

Doprava zajištěna

Krom tradičního závodnického servisu s úschovnou batožiny, fotografií, medailí a občerstvení se chystá i autobus z Domažlic v 10 hod z autobusového nádraží, zpět hned po vyhlášení výsledků, kam je velmi dobré spojení hromadnou dopravou.

Více na www.ktrc.cz