KONEČNĚ! LETNÍ JIZERSKÁ SE VRACÍ NA PŘEHRADU ČERNÁ NISA

Zima je stále v nedohlednu, ale běžecká sezóna pomalu vrcholí. Letní verze legendárního závodu Jizerská 50 RUN se koná už 27. srpna. Poznejte ikonická místa Jizerských hor trochu jinak, tentokrát nikoliv zasypaná sněhem, ale prosluněná létem. Tato srdcovka není pouze pro maratonské běžce, na výběr je z několika tratí i pro ty méně zkušené. Svou registraci si můžete ulovit na behejlesy.cz. V Jizerkách máme trasy pro každého.

Trasu dle svého gusta a startovní číslo si můžete právě nyní ulovit na behejlesy.cz. Pokud nepatříte k běžcům, kteří si levou zadní poradí s ultra dlouhou trasou, nemusíte zoufat. I ta nejkratší závodní 11kilometrová trasa vede po ikonických místech Jizerek a na delší 23kilometrové se podíváte i na ta vzdálenější. Ultra dlouhá trať přímo kopíruje legendární “padesátku”, jak ji znáte i na běžkách. Zkrátka nepřijdou ani děti, na které čekají závody Dr. Max. Běžecké naděje si zazávodí v šesti různých kategoriích, od nejmenších Šnečků po velké Kolouchy a Laně. Chybět nebude ani charitativní kratší běh PVZP FénixRun, který zvládne doopravdy každý v každém věku i kondici, a ještě tím pomůže dobré věci. V Jizerkách budeme podporovat Elišku a Bruna, o kterých si můžete přečíst na webu behejlesy.cz

 

JIZERSKÁ 50 RUN: NEJDELŠÍ ZÁVOD BĚHEJ LESY PO STOPÁCH IKONICKÝCH MÍST ZIMNÍ JIZERSKÉ 50

V zimě na běžkách, v létě po svých. I tak by se dal charakterizovat tento závod v srdci Jizerek. Letní RUN je vůbec nejdelším závodem seriálu Běhej lesy. Na vytrvalce čeká takřka 50 kilometrů s převýšením přes 800 metrů. Že víte, jak vypadá Hřebínek, Smědava či Olivetská hora se sněhovou pokrývkou? Na Jizerské 50 RUN zjistíte, jak tato ikonická místa vypadají bez ní. A věřte, že je to stejně okouzlující pohled. Jako první se podíváte na významnou osadu Kristiánov a hned poté na rozcestí na Kneipě, kde se nachází tamní rašeliniště. Dále na trase na vás čeká historická osada Jizerka s unikátní náhorní plošinou. Za Smědavou vás jistě nepřekvapí táhlý kopec, kde se dlouhý závod mnohdy rozhoduje. Hned vedle trati také uvidíte vyhlídku Krásná Máří, ze které je jeden z nejkouzelnějších výhledů na krajinu Jizerek.

Navíc letos po dlouhé pauze opět poběžíte po hrázi Josefodolské přehrady a užijete si tento jedinečný zážitek do sytosti.

KRÁL A KRÁLOVNA JIZEREK

Těšte se i na tradiční soutěž Král a Královna Jizerek! O tento titul můžete usilovat, pokud jste se zúčastnili 55. ČEZ Jizerské 50 a budete závodit i na letním RUNu. A je jedno, jestli uběhnete dlouhou „padesátku“ nebo pohodovou „jedenáctku“. V bodování bude zohledněna délka trasy, počet závodníků a umístění dle pohlaví. Do celkového výsledku se započítají úspěchy závodníka v zimě i v létě. Vyhlášení proběhne přímo v Bedřichově hned po letní Jizerské 50 RUN. Nejlepší muž a nejlepší žena budou korunováni na Krále a Královnu Jizerek se vší slávou, která k tomu patří!

PROBĚHNI SE PO HRÁZI ČERNÁ NISA

Po několika letech se pro závodníky opět otevírá ikonická hráz na přehradě Černá Nisa. Po tomto nově opraveném skvostu se budou moci proběhnout všichni závodníci, kteří zvolí kratší 11kilometrovou nebo delší 23kilometrovou trasu. Hráz je bezpochyby jedním z nejimpozantnějších míst na celé trase a užijete si z ní krásné výhledy na celou přehradu a na jizerské lesy.

VÝHODNĚJŠÍ STARTOVNÉ NEPOČKÁ

Udělejte radost své peněžence a pořiďte si včas levnější startovné, které je na krátkou a středně dlouhou trasu stále dostupné, ale kdo ví, na jak dlouho. Přísloví: “Kdo dřív přijde, ten dřív mele”, platí i u nás, tak si s registrací pospěšte. Startovné lze pořídit snadno a online ZDE nebo na webu behejlesy.cz. Těšíme se na startu!