Konopiště míří 600 triatlonistů a skvělá konkurence

Během pouhých tří let se Triatlon Konopiště vypracoval mezi největší triatlonové závody v Česku – přihlášeno je přibližně 600 účastníků, kteří si v sobotu 15. července užijí nádherné prostředí zámeckého parku. Hlavní událostí programu bude závod Českého poháru v krátkém triatlonu.

Přímo pod vysokými stěnami pohádkového konopišťského zámku odstartuje hned několik závodů, které jsou určeny dětem, začátečníkům, ale také elitním triatlonistům, kteří se postaví na start Českého poháru.

Čeká je 750 metrů plavání v Konopišťském rybníce, 20 km cyklistiky po silnici s výbornou kvalitou asfaltu směrem na Neveklov a nakonec 5km běh po cestičkách zámeckého parku. Účastníci se kromě soupeřů budou nejspíš muset popasovat také s tropickými teplotami, které mají panovat.

Startovní listina je nesmírně nabitá. Najdete na ní reprezentanty v olympijském triatlonu, například Volára, Martina, Tlamku, Kříže a Václavíka, ale také nejlepší české závodníky ze středních a dlouhých tratích Wohla či Hradila. Také závod žen slibuje drama, ve kterém bude největší favoritkou reprezentantka Hrušková, na medaili ale budou útočit i Pičmanová, Mitisková a zástupkyně dlouhého triatlonu Besperát, Andrlová a Kotopulu.

„Na startovní listině máme zástupce celkem 14 národností, startovat bude například zástupce Mexika. Přijede také juniorská reprezentace Izraele, která se připravuje na závod Evropského poháru juniorů v Táboře,“ říká ředitel závodu Luděk Procházka.

Závodní program odstartuje už ráno, kdy se koná Elmoz Czech Konopišťský MINIŽELEZŇÁK. S distancemi 0,38-18-4,2 km je určen pro začátečníky a rekreační sportovce. „Někteří účastníci ho ale absolvují společně se sprintem. „Jejich časy se pak sečtou a vítěz získá ocenění Ferdinand DOUBLE Triatlon Konopiště. Loni vyhrál Petr Vabroušek, teď jsou kandidáty Pavel Hradil a Helena Kotopulu,“ říká Procházka.

Následovat bude Charitativní běh pro Anežku a DEBRA ČR, od 13 hodin pak odstartuje pohárový závod, posledním startem bude dětská PINKO Konopišťská JUNIORKA.

„Pro diváky, doprovod a samotné aktéry je připraven doprovodný program. Dětská zóna, exhibiční soutěž ve vyřezávání ovoce, soutěž na airbiku, preventivní stánek benešovské nemocnice či ukázka hasičské techniky,“ dodává Procházka.