Konradova jedenáctka zakončila sérii Pivní běhy ve velké stylu

V neděli 10. listopadu hostil pivovar Konrad v Liberci třetí a finální zastávku Pivních běhů – Konradovu jedenáctku, která potěšila organizátory rekordní účastí a  závodníky ukázkovým podzimním počasím na trailové trase závodu, skvělou atmosférou a dobrým pivem. Seriál Pivní běhy tak doplnila po květnové zasněžené Trautenberkově 13 v Horní Malé Úpě a tropické Hostivařské 15, která se v září uskutečnila v Praze.

Bezmála dvě stovky závodníků se poprali o sud piva, který bere celkový vítěz na každé zastávce série. A že to byl zatraceně tvrdý boj! Po sobotním vydatném dešti se trasa na 11 kilometrů velmi promáčela, a tak prudká stoupání i zdatní matadoři šli krokem. Není čemu se divit s celkovým převýšením závodu blížícímu se ke 400 metrům! Vlastní traťový rekord nepřekonal, přesto závod vyhrál stejně jako v loňském roce v čase 42:08 Jiří Čivrný (AK Semily) a zkompletoval sbírku trofejí, ale i sudů. Druhý Jan Titěra do cíle přiběhl s 1,5 minutovým odstupem  a na třetím místě se umístil David Zeman s časem 44:06. Nejrychlejším čtyřicátníkem byl Václav Seifert z klubu Slavia Liberec v čase 45:28 a mezi padesátníky se prosadil celkově 7. Petr Hlaváček s časem 46:20.

Mezi ženami byla nejrychlejší Michaela Pušová (SWSL Lučany), která v čase 50:36 zvítězila celkově i v kategorii a za sebou nechala Štěpánku Dzanovou (Silvini Madshus tem) i Lenku Skrbkovou (TJ Sokol Železný Brod). Celkově 53. závodnice Jitka Kábrtová ze Sokola Studnice ovládla kategorii čtyřicátnic v čase 55:14 a vyběhla si titul Královny Pivních běhů, ke kterému jí pomohlo prvenství na Trautenberkově 13 a druhé místo na Hostivařské 15. Stupně vítězů v kategorii 40-49 let pak doplnily zkušené běžkyně Konradovy 11 z předešlých let, na druhém místě Monika Kapletová ( RohozecAmulet) v čase 56:12 a na místě třetím Helena Daďourková (Runbo Team Liberec) 57:01. Organizátory velice potěšila hojná účast mezi nejzkušenějšími běžci, kteří dokazují, že běžet na jedno se dá v každém věku! Mezi nejrychlejšími z nich byli oceněni Blanka Mansfeldová a Tomáš Jakubička, ale poklona patří všem závodníkům, kteří si doběhli pro krásnou dřevěnou medaili i pivo do cíle.

Organizátoři si pro opravdové pivní běžce připravili možnost odhadnutí času, za který zaběhnout závod a bez jakékoli měřící techniky se pokusit přiblížit tomuto času. Jana Bělocká se netrefila o pouhé 2 vteřiny! Dalšími oceněnými byli celkově 11. v pořadí Petr Huk, nejmladší teprve desetiletý závodník Marek Škorpil, který trasu zaběhl za 62:54 a celkově se umístil na 102. místě.

Dětské závody celé série hostil lev Alex, maskot společnosti Topsports, který se na Konradově jedenáctce s dětmi rozcvičil a poté startoval všechny běhy. Dětí se sešlo na startu 60, a tak museli všichni zabojovat ze všech sil! Kromě krásné Alexovy medaile dětem Alex připravil i zábavný doprovodný program – děti si mohly zajezdit na šlapacích kárách a projet se na koloběžkách.

Dospělí si prozatím mohli prohlédnout pivovar s místním sládkem nebo navštívit muzeum historických vozů.

Po předání cen, korunování krále a královny Pivních běhů a předání cen proběhla bohatá tombola. Ceny od pivovaru Konrad, sportovní brýle 3F, kompresní podkolenky Royal Bay, poukazy na půjčení sportovního vybavení Topsposports, ale i mnoho dalších cen bylo součástí tomboly. Hlavní cenu, poukaz na 4 000 Kč na nákup koloběžky Kostka, si odnesl Ladislav Cabalka. Ten zároveň objel všechny závody série a zhodnotil sérii jako zajímavou běžeckou zkušenost, kterou rád zopakuje.

A jak hodnotí sérii Pivní běhy její autor? „S letošním ročníkem jsem velice spokojen, závodníky spojení běhu a piva oslovilo a přilákalo k závodění zkušené profíky i úplné nováčky. Určitě budeme v seriálu pokračovat ve stejném duchu, oslovíme další zajímavé pivovary a pokusíme se jej rozšířit do dalších částí republiky, abychom přilákali nové pivní běžce, ale zároveň těm současným nabídli další ochutnávku – ať už lokálních piv, nebo tratí pro běh“ říká ředitel závodu Lukáš Netík.

Nechť se nese i rok 2020 v myšlence motta „běžím na jedno“ a přiláká nové pivní běžce.