Královské lesní zážitky jménem Běhej lesy Karlštejn si odnáší celkem 2 578 běžců!

Je to tak, to číslo vidíš dobře! 2578 parťáků včetně 256 VoltaRUNáků a 307 natěšených mláďátek. I přes tropické počasí se běžci drželi našeho karlštejnského hesla „Buď král, Běhej lesy!“ a užili si s námi překrásný závodní den s majestátními výhledy na gotický hrad Karlštejn a dechberoucím během uvnitř lomu Velká Amerika. Pojďme na to hodit očko!

S těmi nejmladšími začal program v pravé poledne. Celkem si malí pašáci užili 5 startů na 500 metrů a 1 kilometr. Před závodem je rozcvičila Verča Preti, známá pod hlavičkou blogu Jeden měsíc běžce, na trati je doprovázel odvážný Supermax, v cíli na ně čekala medaile a na ty nejrychlejší pak diplomy i krásné dárečky od Dr. Max a Boll. Nechyběla ani tombola a další zábavné aktivity, kde mohly ratolesti vybít svou energii nebo se něčemu přiučit, např. v aktivní zóně Sportisimo či při lesní pedagogice od Lesy České republiky.

Děti odběhly a odpoledne patřilo dospělákům. První závod zářil oranžovou barvou. Víš proč? Protože šlo o VoltaRUN! Tento charitativní nesoutěžní závod se těší čím dál tím větší oblibě a už týden před závodem hlásil plnou kapacitu. Není divu, když je to závod úplně pro všechny od dětiček a rodin s kočárky přes seniory či hendikepované až po úplně kohokoliv, kdo upřednostňuje kratší trasy. I díky závodníkům této trasy se vybralo přes 80 000 Kč pro bojovnici Michalku, diagnostikovanou DMO kvadruparezou, která samozřejmě s celou rodinkou v čele VoltaRUN nemohla chybět.

A teď už k hrdinům, kteří si doběhli až na bednu! Na 13 km se králem stal Adam Korecký (00:49:53) a porazil tak tradičního vítěze Tomáše Vocetku. Mezi ženami to byla Kateřina Kratochvílová Kriegelová (00:54:50). Na zkrácené dlouhé trase (z 19 na 18 km) okolo hradu nejrychleji proběhli Michal Vokrouhlík (01:15:03) a Denisa Krejčíková (01:23:20).

Uznání si ale zaslouží úplně všichni, budiž jim odměnou dřevěná medaile a parádní atmosféra. Děkujeme a budeme se těšit už za 14 dní v srdci Jizerských hor, na slavné Jizerské 50, tentokrát však v letním podání. Chceš se v Jizerkách 28. srpna proběhnout po vlastních tlapách i ty? Přihlásit se můžeš na tratě od 5 do 48 km, to je už slušný výběr, ne? V sobotu 11. září pak Běhej lesy zakončí sezónu tradičně v nočních Boleticích! Co to přesně znamená? Že se bude startovat se západem slunce a běžci si kromě běžeckých bot nasadí i čelovku. A pokud máš pocit, že je to na trať málo osvětlení, věz, že nám pomohou nejen hvězdy a měsíc, ale také stylově osvětlený šumavský les. Letošní horkou novinkou Boletic je navíc extra dlouhá trasa přes 43 km. Svá čísla na poslední 2 závody si ulov zde.