Kuříková bere z Arena Games v Londýně 9. místo, celkově je v pořadí mistrovství světa desátá

Také ve svém druhém letošním startu na Arena Games se Petra Kuříková dokázala probít do nejlepší desítky. V Londýně, kde se z vítězství radovali Britka Beth Potterová a Ital Nicolo Strada, obsadila česká reprezentanta 9. místo. V celkovém pořadí mistrovství světa v esports triatlonu jí patří 10. příčka.

Třídílný světový šampionát vyvrcholil 7. a 8. dubna v Londýně, kam se Arena Games přesunuly po závodech v kanadském Montrealu a švýcarském Sursee. Zaplněné tribuny v olympijském London Aquatics Centre sledovaly zatím nejlépe obsazené startovní pole.

Do závodu žen nastoupilo celkem třicet triatlonistek, které v pátek a v sobotu dopoledne usilovaly o postup do desetičlenného finále, které bylo na programu v sobotu večer. Petra Kuříková se probila do finále na druhý pokus – v pátečních rozjížďkách na něho ještě nedosáhla, ale sobotní opravná rozjížďka jí už postupovou radost přinesla.

Ve finále mohlo do posledního místa zaplněné hlediště sledovat celkem tři finálové jízdy, při nichž se závodilo na distancích: 400 metrů plavání, 4 km cyklistiky a 1 km běhu. Plavání probíhalo v padesátimetrovém bazénu, při cyklistice nasedly závodnice na trenažér, běh absolvovaly na běžeckém páse. Průběžné pořadí diváci sledovali na virtuální platformě Zwift.

První finálová rozjížďka se uskutečnila v tradičním pořadí disciplín: plavání, kolo, běh. Petra Kuříková ji dokončila na desátém místě, o 33 vteřin později než první Potterová. Druhá rozjížďka měla opačné pořadí disciplín – česká reprezentantka v ní brala 9. místo, na nejrychlejší Francouzku Beaugrandovou ztratila 47 sekund.

Třetí finálová rozjížďka se odehrála formou stíhačky, Kuříková do ní šla z 9. místa a se ztrátou 1:19 minuty. Tuto pozici držela až do virtuální cílové brány, když za první Potterovou zaostala o minutu a 52 vteřin.

„Jsem spokojená, že se mi podařilo postoupit až do finále, protože ten program byl poměrně náročný. Absolvovala jsem dohromady sedm startů, takže večer už jsem cítila únavu. Šla jsem do toho s tím, že jakékoliv další umístění bude bonus, takže 9. místo je pro mě super. Navíc je dobře hodnocené do World Triathlon rankingu, díky čemuž se budu v sezoně snadněji dostávat na startovky všech závodů, které mám v plánu,“ řekla Kuříková. „Na tyto závody jsem se přitom nijak speciálně nepřipravovala, s trenérem jsme je brali jako dobrý trénink na sezonu, protože vím, že dvouhodinový olympijský triatlon mi sedí daleko víc než tyto čtrnáctiminutové super sprinty.“

Díky spolupráci komerčního pořadatele Super League Triathlon, který tyto závody organizuje, a mezinárodní asociace World Triathlon si česká závodnice připsala v tomto závodě body do světového žebříčku.

Vítězkou celé série se stala Australanka Sophie Linnová, která získala oficiální titul triatlonové mistryně světa v esports. Kuříková obsadila 10. místo. Mezi muži je světovým šampionem Jihoafričan Henri Schoeman.

Výsledky

Arena Games, Londýn (Velká Británie), 8. dubna 2023

Ženy: 1. Beth Potterová (V.Brit), 2. Cassandra Beaugrandová (Fr.), 3. Sophie Linnová (Aus.) … 9. Petra Kuříková

Muži: 1. Nicolo Strada (It.), 2. Henri Schoeman (JAR), 3. Kyle Smith (N.Zél)

Mistrovství světa, ženy: 1. Sophie Linnová (Aus.) 659, 2. Gina Serenová (USA) 589, 3. Rani Skrabanja (Niz.) 579 … 10. Petra Kuříková 413

Muži: 1. Henri Schoeman (JAR) 713, 2. Nicolo Strada (It.) 698, 3. Simon Westermann (Švýc.) 610

Kompletní výsledky najdete zde.