LESKROS odstartován aneb běžci patří do lesa

9. března odstartoval 1. závod seriálu LESKROS v Tlučné, který si za cíl stanovil rozběhat nové běžce a zároveň nabídnout zkušeným sportovcům krásné trailové trasy ? Do rozmanitého lesního terénu se vrhlo na 400 závodníků. Startovní pole tvořily takřka 50 na 50 běžci a canicrossaři nebo- li běžci se psy?

Závodníci měli na výběr z MIDové a SPRINTové trasy (10 a 5km). Pro začátečníky  byla vložená 3km trasa s názvem “Zkus si svůj první závod” na zkrácené trase si zasoupěřili i budoucí naděje  – junioři v canicrossu i běhu. Všech 61 běžců, kteří doběhli do cíle 3 km trasy, navíc pomohli svým startem klientům Chráněného bydlení v Tlučné z Centra sociálních služeb Stod.

Závody otevřeli ti nejmenší leskrosáci – dětské běžecké závody. Jako ostřílení borci si to rozdali na tratích od 100m až po 1200m. V cíli za své výkony získali zaslouženě leskrosácké medaile. Od 10. hodiny se karta obrátila a z fandících rodičů a 4 nohých parťáků se stali závodníci. Vložená kategorie scootering aneb koloběžka s 1 psem přilákala desítky diváků a nabídla úžasný pohled synergie člověka a zvířete. O hodinu později se Tlučná ponořila do 70 minutového radostného štekotu startující pejsků v canicrossu.

Počasí vykazovalo celý den ideální podmínky pro běh, který vypukl za zvuku startujícího místostarosty pana Rozšafného ve 13:05. Kolem oběda se zázemím rozvoněla TJ Tlučná polévka od Zelovoce i gulášovka z místní hospůdky. Pro pejsky si zase Suuer ZOO připravilo lákavé vepřové i kuřecí pamlsky. Kromě občerstvení si závodníci mohli sednout do Běžecké vesnice a o testovat si běžecké boty ON, vybavení na canicross od MANMATU, nebo vyzkoušet běžecké oblečení od HUSKY. Nechyběla ani novinka v podobě běžecké knihovny RUN MAGAZÍNU.

Nejrychlejším závodníkem celého dne na trase SPRINT se stal canicrossař Petr Fochler s časem 13:25. MIDOVOU trasu proletěl běžec Pavel Štěpáník za 36:00, který zaslouženě získal Pohár starosty obce Tlučná.

Tímto děkujeme všem závodníkům, partnerům seriálu, obci, hasičům a TJ Tlučná za spolupráci a těšíme se 30.3. v Dnešicích, kde vypukne 2. kolo seriálu.

Asfalt patří do města, běžci a pejskaři do lesa

O LESKROSU – Seriál Leskros zavede závodníky na 4 místa v Republice. Každé místo je specifické. Jednou běžíme lesními cestičkami, podruhé bahnem, do třetice pokoříme Ještěd a na závěr se proběhneme jablečnými sady. Leskros nabízí závody pro celou rodinu, od těch nejmenších, po běžce se psy až po vášnivé běžce trailem.