Markéta Davidová a Jiří Prskavec ambasadory T-Mobile Olympijského běhu

Biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec se stali tváří T-Mobile Olympijského běhu, kterým se 19. června Česká republika zapojí do oslav mezinárodního Olympijského dne. Více než 5 milionů lidí po celém světě si v tomto dni připomíná založení Mezinárodního olympijského výboru, a to různými sporty. U nás se na tuto počest v duchu olympismu uskuteční více než 350 běžeckých závodů.

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen Olympijský běh už několik let. Je jedno, jestli závodíte v prvních řadách, nebo běháte jen občas pro radost. Na T-Mobile Olympijském běhu jde především o to se hýbat, a hlavně pro radost.

V rámci Olympijského dne se uskuteční ve středu 19. června celkem 81 běžeckých závodů po celé republice a k tomu dalších 270 běhů na školách. V jeden čas se tak spojí 80 tisíc běžců, kteří vyběhnou na tratě závodů ve všech 14 krajích. Po jejich boku budou stát i známí olympionici a chybět nebudou ani ambasadoři běhu – biatlonistka Markéta Davidová a kajakář Jiří Prskavec, bronzový medailista z LOH 2016 v Riu de Janeiru.

„Olympijský běh jsem běžela už jako malá holka doma v Jizerských horách. Jsem ráda, že mohu být tváří takového projektu a podpořit olympijskou myšlenku,“ říká biatlonistka Markéta Davidová, ambasadorka Olympijského běhu. „Letos se postavím na start zlatého závodu v pražské Stromovce, kde si zaběhnu trasu na 5 kilometrů,“ doplňuje Davidová.

Vodní slalomář Jiří Prskavec si zaběhne stejně jako Markéta pětikilometrovou trasu, místo Prahy ale vyběhne na trať v našem druhém největším městě. „Koncem června mě čeká světový pohár v Bratislavě, ale Olympijský běh si jako ambasador nenechám ujít. Mám to odtud kousek do Brna, takže se k dalším běžcům přidám na tomto zlatém závodě,“ dodává Prskavec.

K běžeckým oslavám Olympijského dne se může přidat úplně každý. Stačí si vybrat závod, obout běžecké boty a 19. června vyběhnout. Každý svou účastí navíc podpoří Českou olympijskou nadaci, která pomáhá sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin.

Registrace na všechny závody Olympijského běhu probíhají až do 12. června na www.olympijskybeh.cz. Startovné začíná na 150 Kč, děti do 15 let běží zdarma.