Ministerstvo zdravotnictví schválilo Běhej lesy start sezóny. Začíná se ve Slavkovském lese 

Opatření se uvolňují a lesy tě volají do své zelené náruče. Neseme potvrzení přímo z Ministerstva zdravotnictví: Závody letošní sezóny proběhnou, a to za obdobných podmínek jako v minulé sezoně! Začínáme už 5. června v kouzelném Slavkovském lese! Je nám jasné, že už si zavazuješ tkaničky, mrkni ale ještě na důležité informace a pravidla účasti na závodech celé sezony. A pokud jsi byl/a v zimě a na jaře na vážkách, jestli se na závody přihlásit, nebo ne, teď je ten správný čas ulovit si číslo, protože počet přihlášených roste jako hub po dešti!

Díky iniciativě Za zdravé Česko a příznivé epidemické situaci ti opravdu z lesa přinášíme úžasné zprávy. Účastnili jsme se schůzky se zástupci Ministerstva zdravotnictví a členů týmu paní hlavní hygieničky MUDr. Pavly Svrčinové, Ph.D.. Tato schůzka přinesla jistotu, že se uvidíme v nádherném Slavkovském lese již 5. června a také pravidla pro účast na závodech v rámci celé sezony, ne jen na tom prvním. Nemusíš se tedy bát ulovit si své startovné na lesní dobrodružství!

Pravidla pro účast na závodech Běhej lesy 2021

  • Do zázemí i běhu samotného tě pustíme pouze, pokud se prokážeš jednou z těchto možností: 
    • negativním PCR testem, ne starším než 7 dní nebo negativním antigenním testem, ne starším než 3 dny (antigenní test musí být proveden v oficiálním odběrovém centru, nikoliv samotest),
    • potvrzením od lékaře o prodělaném COVID-19 onemocnění před méně než 90 dny,
    • 14 dní a více od ukončeného očkování (tj. obou dvou dávek) a doložení certifikátem o očkování.
  • POZOR! Antigenní ani PCR testování na místě nebude možné. Na závod doraž s výsledkem testu, ať máš jistotu, že se můžeš zúčastnit.
  • Samozřejmostí jsou také zakrytá ústa a nos respirátorem či nano rouškou v prostoru startovního koridoru, zázemí startu a cíle. Na závod samotný si respirátor/nano roušku klidně sundej.
  • Detailní pravidla pro organizaci jednotlivých závodů připravujeme a budeme včas informovat (jak bude probíhat kontrola na místě, startovní vlny apod…)

A jak to bude dál?

Určitě tě zajímá, jak bude vypadat celá sezona. Hoď očko na toto schéma, které znázorňuje aktuální vizi systému organizace sportovních akcí. Před každým závodem tě budeme průběžně informovat o dalším vývoji. My ale věříme, že situace bude jen lepší a lepší a rozvolňování půjde rychlejším tempem. Už se nemůžeme dočkat, až se budeme na startu potkávat.