Mistrovský hattrick slaví triatlonisté Volár s Hruškovou

Už potřetí se v této sezoně radují z českých titulů Jan Volár s Alžbětou Hruškovou! Po předchozích triumfech v olympijském triatlonu a v super sprintu nyní přidali do svých letošních sbírek také zlaté medaile z mistrovství ČR ve sprint triatlonu, které se uskutečnilo v rámci závodu INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno.

Okolí Brněnské přehrady, kde se závod tradičně koná, zalil v sobotu 28. srpna déšť. „Když jsme šly na start, svítilo sluníčko. Ale už na konci plavání začala průtrž, která vydržela přibližně do poloviny cyklistiky, proto jsme jely docela opatrně,“ řekla Alžběta Hrušková. „Jako vždycky to schytaly jenom holky, my už jsme měli hezky,“ smál se Jan Volár.

V závodě žen plavala od začátku na čele Hrušková, před kterou se těsně před koncem 750 metrů dlouhé plavecké části dostala Slovenka Romana Gajdošová a v těsném závěsu se držela i další Slovenka Margaréta Bičanová. Společně pak absolvovaly i 20kmcyklistikou část vedoucí po Staré dálnici. V pětikilometrovém běhu byla nejrychlejší Gajdošová, která triumfovala v čase 1:03:56 a připsala si tak své druhé letošní vítězství v Českém poháru v olympijském a sprint triatlonu. Také druhé místo patří slovenské reprezentantce – se ztrátou necelé minuty si pro něj doběhla Bičanová.

Hrušková finišovala jako třetí, v redukovaném pořadí mistrovství ČR jí ale patří český titul ve sprint triatlonu. „Ještě jsem na sobě cítila únavu ze závodů mistrovství světa v Kanadě, odkud jsem se vrátila v pondělí, tak musím být ráda za to, jak to dnes dopadlo. Na nic víc jsem dnes neměla,“ usmívala se závodnice domácího Konrad Tools Teamu. Stříbro z republikového šampionátu patří Vendule Frintové a bronz Julii Balcarové.

V závodě mužů se v plavecké části oddělila šestičlenná skupina, ve které byli Jan Volár, Jan Čelůstka, Filip Tlamka, Lukáš Červenka Jakub Marek a Matěj Marek. „Na kole jsme jeli pomalu, bylo to hodně taktické a stal se z toho běžecký závod, za což jsem byl rád, protože po mistrovství světa v Kanadě jsem neměl ze svého běhu dobrý pocit. Tady mi to ale vyšlo a doufám, že se zase dostávám do formy,“ popsal závod Jan Volár, který si připsal jasně nejrychlejší běžecký čas a zvítězil za 56:41.

Pro stříbro si doběhl Jan Čelůstka, pro bronz juniorský reprezentant Filip Tlamka.

Český pohár v olympijském a sprint triatlonu bude pokračovat o víkendu 10.-12. září, kdy se koná CITY TRIATHLON Karlovy Vary. Jeho součástí je nejen český pohár žáků a dospělých, ale zejména prestižní závod Světového poháru!

Výsledky

INTERTECH TRIATHLON SUPERPRESTIGE Brno, 28. srpna 2021

Mistrovství ČR + Český pohár, muži: 1. Jan Volár 56:41, 2. Jan Čelůstka 57:01, 3. Filip Tlamka 57:35

Mistrovství ČR, ženy: 1. Alžběta Hrušková Alžběta 1:05:20, 2. Vendula Frintová 1:06:07, 3. Julie Balcarová 1:08:29

Český pohár, ženy: 1. Romana Gajdošová (Slov.) 1:03:56, 2. Margaréta Bičanová (Slov.) 1:04:53, 3. Alžběta Hrušková 1:05:20