Moira Stewartová si ve Valencii doběhla pro nový rekord i kvalifikaci na OH v nových puma fast-r 2

Vytrvalostní běžkyně Moira Stewartová předvedla na maratonu ve Valencii neskutečný výkon. Do cílové rovinky se dostala v rekordním v čase 2:25:36 a svým výkonem překonala, nejen český rekord, ale zároveň se nominovala na letní olympijské hry v Paříži. Závod běžela v elitním modelu bot značky PUMA Fast-R NITRO 2, ve kterém svůj osobní rekord vylepšila o 4 minuty.

Elitní česká vytrvalkyně a ambasadorka značky PUMA Moira Stewartová na nedělním maratonském závodě ve Valencii doběhla do cíle v neskutečném čase 2:25:36 a překonala tím nejen český rekord, ale zároveň pokořila ostrý limit na letní Olympijské hry v Paříži. Navíc svůj osobní rekord z Prahy vylepšila o 4 minuty. Na závod se důkladně připravovala – vsadila na špičkovou výbavu od značky PUMA, s níž spolupracuje již od počátku roku 2023. Na španělský maraton obula zcela nový model Fast-R 2 NITRO™ Elite.

„Od první chvíle jsem se těšila, až dostanu příležitost si ve Fast-R 2 zaběhnout závod – padly mi jako ulité. Věděla jsem, že je to přesně to, na co jsem od PUMY čekala a co mi pomůže pokořit osobák,“ říká česká maratonská běžkyně Moira Stewartová.

Díky vylepšeným technologiím a materiálům je bota rychlejší než kdy předtím. PUMA vyslyšela potřeby běžců a díky zpětné vazbě zefektivnila nový model Fast-R. Jeho vylepšená verze byla stvořena, aby trhala rekordy. S výškou podrážky 40 mm nabízí nepřekonatelnou rychlost a odpružení, které otevírá úplně nové běžecké dimenze. Ať už jde o krátké běhy, maratony nebo cokoliv mezi tím, Fast-R 2 si poradí s jakoukoliv vzdáleností.

Progresivní běžeckou botu si pochvalovala po fenomenálním závodě i Moira. „Myslím, že PUMA udělala neskutečný progres ve srovnání s loňským modelem. Boty jsou výborně odtlumený, až takový pérovací, takže šetří nohy i energii. Při maratonu je to hodně znát – druhý den po závodu na tom moje nohy nejsou tak špatně jako obvykle,“ dodává Moira.