Na desítce volně byla při Světovém poháru v Davosu z českých běžkyň nejlepší Hynčicová na 44. místě

Na bodované příčky tentokrát české běžkyně na lyžích nedosáhly. V distančním závodu na 10 km volně, který v neděli 12. prosince uzavřel program Světového poháru ve švýcarském Davosu, byla nejlepší Češkou Petra Hynčicová na 44. místě. První místo obsadila Norka Therese Johaugová.

Na náročné trati ve švýcarském Davosu, která leží ve výšce 1600 metrů nad mořem, dnes české reprezentantky na bodované umístění ze sobotního sprintu nenavázaly.

Petra Hynčicová se v úvodu závodu svými mezičasy zařadila na pozice kolem 50. místa, pak sice začala zrychlovat a až do poloviny trati stoupala pořadím ke 43. místu, jenže ve třetí čtvrtině zase několik příček ztratila. V závěrečných kilometrech se jí podařilo pět soupeřek výsledkově předstihnout a v Davosu tak obsadila 44. místo se ztrátou 1:53. Od bodované třicítky ji dělila půlminuta.

„Davos je pro mě určitě nejtěžší zastávka Světového poháru. Úplně mi nepadl do oka. Snažila jsem to tu dnes prolomit, ale bohužel,“ řekla Hynčicová. „Musím smeknout před ostatními holkami, protože dneska to hodně bolelo. Nechala jsem tam úplně všechno. Díky servisu a jejich neskutečné obětavosti, kterou tento týden ukázali, jsme měli opět neskutečně rychlé lyže. Velké díky patří celému týmu, že jsme tu mohli vůbec závodit,“ připomněla nešťastné události z tohoto týdne a nehodu servisního kamionu.

Druhou nejlepší Češkou dnes byla Kateřina Janatová, která vstoupila do závodu nadějně s mezičasy okolo 40. místa. Tyto pozice se jí ale nepodařilo udržet a v polovině závodu byl její čas 50. nejrychlejší. V cíli jí patří konečné 47. místo se ztrátou 1:58.

Petra Nováková sice rozjela svůj závod na umístění kolem 50. příčky, kterou jí přisuzoval mezičas po prvních dvou kilometrech. Ve druhé čtvrtině závodu ovšem klesla přibližně o deset míst a tyto pozice držela až do finiše. V distančním závodu v Davosu vybojovala konečné 61. místo, ze kterého ztratila na Johaugovou 2:33.

Letos poprvé se postavila na start Světového poháru Sandra Schützová, která dostala od trenéra Jana France příležitost na základě výsledků na OPA Cupu v Gomsu. Také jí vyšel v Davosu vstup do závodu lépe než jeho zbytek. Ze šedesátého místa ale postupně klesla na 72. místo, které jí patři v konečné výsledkové listině.

Světový pohár pokračuje už příští týden v Drážďanech, kde se koná tradiční sprinterský víkend.