Na Konopišti potvrdili role favoritů triatlonoví reprezentanti Volár s Hruškovou

Dvojice elitních českých reprezentantů si připsala vítězství na Triatlonu Konopiště, který se v sobotu 15. července konal jako třetí závod Českého poháru v krátkém triatlonu. Z prvních míst se radovali Jan Volár s Alžbětou Hruškovou.

Téměř šest stovek triatlonistů se postavilo na start některého ze závodů, které byly na programu Triatlonu Konopiště. O body do Českého poháru pak na sprintové trati bojovalo v extrémně horkém počasí 194 účastníků.

V závodě mužů vybíhali na břeh Konopišťského rybníka po 750 m plavání jako první Jan Volár s Davidem Martinem, kteří se pak na rozpálené silnici vedoucí na Neveklov dostali do úniku. „Před obrátkou mi David nastoupil a postupně si vypracoval asi 45vteřinový náskok. Dneska jel opravdu dobře,“ chválil svého reprezentačního kolegu Volár. „Na běhu se mi ho pak dařilo postupně stahovat a na první místo jsem se dostal asi kilometr před cílem,“ řekl Volár, který zvítězil v čase 1:00:18.

David Martin nedokázal náskok z 20km cyklistické části udržet. Na běžecké trase vedoucí po lesních cestičkách v zámeckém parku se propadl na druhou příčku, v cíli byl ovšem o pouhé dvě vteřiny později než Volár.

Třetí místo vybojoval Pavel Hradil – reprezentant ve středním triatlonu se v běžecké části na oba vedoucí závodníky pomalu dotahoval. „Přitom pro Pavla už to byl dneska třetí závod: ráno jel hobby závod, po něm běžel charitativní běh. Čím víc závodů jede, tím lepší výkon podává,“ vtipkoval Volár.

V závodě žen vybíhala jako první z vody Alžběta Hrušková, která pak jela na kole se Zuzanou Pičmanovou a Kristýnou Dvořákovou. „Docela dobře jsme spolupracovaly a do depa jsme přijely spolu. Kristýně pak skvěle vyšlo depo, takže šla do běhu s náskokem, ale rychle se mi ji podařilo předběhnout a pak už jsem si držela tempo. Jen ten kopec mi dal zabrat, tam jsem měla krizi,“ upozornila Hrušková na zajímavost z krásného konopišťského závodu – dlouhé a strmé lesní stoupání v běžecké části.

Brněnská závodnice proběhla cílovou rovinkou s krásným zámkem v zádech v čase 1:07:11. Stříbro patří Zuzaně Pičmanové, která ztratila 61 vteřin. Třetí byla s odstupem další minuty Kristýna Dvořáková.

Triatlon Konopiště nabídl účastníkům nabitý program v atraktivním prostředí zámeckého parku. Závodní den odstartoval už ráno, kdy se konal Elmoz Czech Konopišťský MINIŽELEZŇÁK. S distancemi 0,38-18-4,2 km byl určen začátečníkům a rekreačním sportovcům. Následoval Charitativní běh pro Anežku a DEBRA ČR. Celý den pak uzavřela dětská PINKO Konopišťská JUNIORKA.

Český pohár v krátkém triatlonu pokračuje už za týden v Táboře, kde se kromě mistrovství republiky ve sprint triatlonu uskuteční také Evropský pohár juniorů.